Обережно, чадний газ! Зберігайте пильність!

 Чадний газ – це безколірний газ, який не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування.

 Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах. При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність, м’язова слабкість, червоний колір обличчя, тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

 Як же запобігти отруєнню чадним газом?

 Конфорки і духовки призначені тільки для приготування чи підігріву їжі. У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!

 Колонку не можна залишати без нагляду. Перед тим, як приймати ванну, треба вимкнути колонку. Перед початком опалювального сезону слід всім ретельно перевірити тягу у димоходах! Якщо її немає, треба звернутися до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів. Небезпекою можуть стати несправні димарі: якщо тяга у димарях порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.

Газові конвектори також можуть бути небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння можуть проникати у приміщення. Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються подібні симптоми отруєння – потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу. Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати “104”.

Якщо людина почувається погано – терміново викликати “швидку допомогу 103”. Особливу увагу слід звернути на справність системи виведення продуктів згоряння.

Не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

 

 Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • Хворого негайно виносять на свіже повітря.
  • За необхідності здійснюють реанімаційні заходи для відновлення дихання і діяльності серця.
  • Дотримуються принципів надання медичної допомоги при інгаляційних отруєннях.
  • Негайно викликають «швидку медичну допомогу» (103).
  • Кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем.
  • Пам’ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

Шановні мешканці міста виконання цих простих правил та заходів безпеки

дасть можливість зберегти Ваше життя та здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *