Пакет документів для демобілізованих з військової служби

Про порядок та особливості звільнення в запас військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, повідомив на брифінгу заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України полковник Віталій Голота.

За його словами, на руки кожен демобілізований має отримати такі документи: наказ про звільнення, наказ про виключення зі списків військової частини, пакет документів для надання статусу учасника бойових дій. До вказаного пакету входять: довідка про участь в АТО, витяг з наказу по стройовій частині про прибуття/вибуття для виконання завдань в АТО, витяг з наказу АТЦ СБУ про залучення до виконання завдань АТО. При цьому, якщо командир частини подав документи на оформлення статусу УБД до звільнення в запас, посвідчення УБД отримає частина, а згодом перешле його до районного військового комісаріату за місцем проживання звільненого військовослужбовця. Також на руки звільнений має отримати припис до військкомату, в якому вказується вихідний номер надісланої особової справи та робиться запис про видачу документів на оформлення статусу УБД. Окрім цього, при направленні до військкомату можуть видаватися наказ про здачу посади та службова характеристика. Остання, за словами полковника Віталія Голоти, особливо актуальна для тих, хто до призову був безробітним і в майбутньому планує влаштуватися на роботу. Окремо посадовець зазначив, що при звільненні в запас демобілізовані мають отримати військовий квиток із записами про участь у боях і походах, участь в АТО. Ця інформація буде потрібною, наприклад, при оформленні пенсій, оскільки стаж у зоні АТО рахується місяць за три.

За потребою демобілізованим може видаватися довідка про зарплату та отримані доходи. Вона також важлива для тих, хто раніше був безробітним і після звільнення планує стати на облік у Центрі зайнятості для отримання виплати по безробіттю.

У день звільнення має відбутися розрахунок у фінансовому відділі частини. Військовослужбовець отримує одноразову грошову допомогу в зв’язку із звільненням у розмірі 4% місячного грошового забезпечення (без урахування винагороди за АТО) за кожний місяць служби, але не менше 25% місячного грошового забезпечення. Також виплачується компенсація за невикористані дні відпустки. В разі подання рапорту на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення передбачені кошти також виплачуються в установленому порядку.

Особова справа звільненого військовослужбовця направляється до районного військкомату за вказаним місцем проживання, а сам він упродовж 5 днів після звільнення має стати на облік у цій установі.

Полковник Голота нагадав, що звільнені у запас в обов’язковому порядку зараховуються до оперативного військового резерву, в якому вони перебувають до закінчення особливого періоду. Особи, які не увійшли до оперативного резерву, не підлягають повторному призову протягом шести місяців з моменту звільнення в запас. Водночас з оперативного резерву особа може бути призвана в будь-який час за наказом командира військової частини, який видається згідно з Указом Президента України.

У разі поранення в зоні АТО та проходження лікування військовик повинен забрати із собою з медичної установи документи, які підтверджують його поранення та пройдений курс лікування. Вони знадобляться в разі потреби в оформленні інвалідності.

Також, за бажанням військовослужбовця, при звільненні він може пройти медичний огляд.

Джерело: “Народна армія”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *