Створена, щоб берегти джерела і розвивати курорт: Трускавецькій Гідрогеологічній Станції виповнилось 70 років

 70 років тому у Трускавці створили контрольно-спостережну станцію, яка проводила контроль за охороною джерел мінвод, щоб уникати їх виснаження та забруднення, а також за якістю мінеральних вод, які подавались на бювет та водолікарню. За роки змінювались назви та форми правління підприємства, та не змінювались функції, спектр послуг розширювався: лабораторні дослідження мінвод – повний хімічний аналіз, контрольний аналіз вод, видобуток та транспортування мінеральних вод до пунктів споживання. Сьогодні «Гідрогеологічна Режимно-експлуатаційна станція ГГРЕС» існує як підприємство ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

 Велике святкування поважної дати було організовано в готельному комплексі «Міротель». На конференцію присвячену святкуванню – 70-річчя ГГРЕС були запрошені перші працівники та засновники контрольно-спостережної станції. Вони згадували, як проводили перші лабораторні дослідження Нафтусі, як брали участь в розбудові курорту. Разом з тим розповідали про радикальні, але необхідні кроки для збереження мінеральних родовищ – відселення трускавчан з першої санітарної зони. Тоді, у 1949 році Державним інститутом проєктування за згодою Головного курортного управління Міністерства охорони здоров’я був виданий проєкт меж округу і зон санітарної охорони курорту Трускавець та план першочергових заходів. Тоді було переселено понад 400 житло-володінь та кілька санаторіїв, які розташовувались в парку, поблизу джерел.

 Як зазначив Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця, ГГРЕС — це не тільки назва, це люди, які є фахівцями та фанатами своєї справи, які бережуть найцінніше, що маємо – джерела.
«Так, ми пережили багато історичних моментів, але досить серйозну дослідницьку базу отримали в останні десятиліття. Сьогодні ми розглядаємо ще одне історичне рішення – створення спільного підприємства разом з ТОВ «Лікувальні води», що зобов’язує до спільної відповідальності за майбутнє мінеральних вод. Зараз, у цей несприятливий час, ми маємо перший ріст відпочивальників, зокрема, ми збільшуємо потік туристів з-за кордону, в цьому є вклад кожного, це і робота управлінь міської ради, санаторіїв й окремих закладів. У нас будуються нові санаторії, що говорить про добрий інвестиційний клімат та привабливість міста. Це все є фоном великої роботи з популяризації Трускавця, а ми робимо це разом, а проявом того є зростальна популярність. Мені приємно дякувати патріотам нашого міста, патріотам курорту, які сьогодні тут. Я закликаю всіх до подальшої праці, адже дуже важливо надалі розвиватись», – наголосив Андрій Кульчинський.

 В рамках конференції обговорювались теми, які стосуються розвитку курорту, медичного туризму, перспективи розвитку ГГРЕС. Також привітати Трускавецьку ГГРЕС з ювілеєм прибули їхні колеги з Хмільника, Одеси, Києва, гідрогеологи, науковці, медики.

 З побажаннями подальшої успішної роботи, невичерпного завзяття та здоров’я вручили грамоти та подяки від міського голови Трускавця та від голови Львівської ОДА кращим працівникам ГГРЕСу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *