Вже 4 квітня на приміщенні лікарні з’явиться спеціальний знак — синій щит з написом “тут можна обрати свого лікаря”.

Про це повідомив Ігор Стасик, головний лікар КУ «Трускавецька міська лікарня».

Він запевнив, що підприємство повністю готово до впровадження медреформи: лікарня та лікарі зареєстровані в  системи eHealth, сімейні лікарі забезпечені необхідною комп’ютерною технікою, внутрішня інтернет-мережа працює справно.

Окрім того, Ігор Стасик розповів про перейменування комунальної установи «Трускавецька міська лікарня», шляхом перетворення, в комунальне некомерційне підприємство. Ця дія чиниться згідно вимог реформи, адже Національна служба здоров’я укладатиме угоди на фінансування первинної ланки медицини лише з некомерційними комунальними підприємствами.

Керівник лікарні закликав трускавчан не чинити паніки, та зробити осмислений вибір лікаря.

Нагадаємо, заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему.

Уповноважена особа медзакладу роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему eHealth .

Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту