Трускавецьке відділення управління Фонду соціального страхування України у Львівській області (надалі – Трускавецьке відділення ) реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту, зокрема охорони життя та здоров’я громадян у процесі їх трудової діяльності, що перебувають в офіційних трудових відносинах з роботодавцями. Під страховим захистом відділення Фонду перебувають нині понад 19 440 осіб.

Згідно з статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Підпунктом 3 пункту 2 статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) передбачено, що Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи з профілактики страхових випадків.

Зокрема, Фонд вивчає стан умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладається на страхових експертів з охорони праці.

Страхові експерти з охорони праці мають право безперешкодно та в будь-який час відвідувати підприємства для перевірки стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань; одержувати від роботодавців пояснення та інформацію, у тому числі у письмовій формі, про стан охорони праці та види здійснюваної діяльності; брати участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємства та у комісіях з перевірки знань з питань охорони праці.

Страховим експертом Трускавецького відділення за 2017 рік надано 15 консультацій з питань охорони праці, проведено та взято участь в 13 нарадах з працівниками підприємств міст Борислава та Трускавця, розповсюджено нормативні акти та плакати з охорони праці, проведено конкурс по школах міста Трускавця до Дня охорони праці, взято участь в опрацюванні СУОП та роботі комісій з перевірки знань на 14 підприємствах міст Трускавця та Борислава, проведено розслідування 13 нещасних випадків на виробництві та взято участь у роботі комісії з розслідування професійного захворювання . Проведено обстеження стану охорони праці на 3-х підприємствах міста Трускавця, під час яких виявлено 12 порушень нормативних актів з охорони праці. Під час перевірки страховим експертом надавалися поради і консультації щодо усунення виявлених недоліків.

Одночасно інформуємо, що в разі відсутності на підприємстві документів щодо стану охорони праці страховий експерт з охорони праці Трускавецького відділення може надати безкоштовну консультативну, методичну та інформаційну допомогу підприємству. Фонд не є контролюючим органом, не має права накладати штрафи за порушення вимог законодавства про охорону праці, і здійснює свою діяльність спрямовану на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’я працівників, викликаної умовами праці.

За більш детальною інформацією та консультаціями звертатись до Трускавецького відділення за адресою: м. Трускавець , Крушельницької, 8, тел. ( 0247) 69053.

Страховий експерт з ОП

Трускавецького відділення УВД ФСС

України у Львівській області

Дмитрищак В.І.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту