Як уберегтися від шахрайських схем з підписанням петицій?

Шахраї поширюють прохання підписати петицію про присвоєння звання Героя України посмертно, розповсюджуючи фішингові посилання.

Для цього можуть надсилати подібні прохання в особисті повідомлення в месенджерах та робити відповідні публікації в соцмережах.

Прохання аферистів виглядають переконливо, оскільки шахраї створюють правдоподібний текст петиції, візуальне оформлення, зазначають прізвище, ім’я, по батькові військового та можуть вказувати справжній номер петиції тощо.

Яка мета шахраїв?

Так аферисти намагаються дізнатися логін та пароль до сторінок у соціальних мережах, щоб надалі отримати до них доступ.

Адже, коли людина переходить за шахрайським посиланням, щоб підписати петицію, шахрайський сервіс просить ввести дані для входу на сторінку в соцмережах нібито для авторизації.

Як уникнути шахрайства?

Не переходьте за посиланнями від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, як підписання петиції.

Посилання на петицію має виглядати ось так: https://petition.president.gov.ua/petition/ (+ номер петиції), всі інші посилання є шахрайськими, на які не варто переходити.

Якщо отримали подібне прохання від знайомої людини в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені.

Щоб підписати петицію, знайдіть її на офіційному сайті Президента України: https://petition.president.gov.ua/ за її номером.

Також в пошуку (в Google) можна ввести прізвище, ім’я та по батькові Героя та звідти перейти на офіційний сайт.

Щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі не через соцмережі. Щоб підписати справжню петицію, необхідно підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис чи BankID.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Перейти до вмісту