Юристи правового бюро провели прийом громадян у селі Медвежа

Днями, працівники Трускавецького та Дрогобицького бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль та Христина Лютик провели спільний виїзний прийом громадян в селі Медвежа, в приміщенні сільської ради. Консультації громадян проходили за участі Михайла Лужецького, депутата Дрогобицької районної ради та Любові Чепіль, секретаря Медвежанської сільської ради.

Мешканці села Медвежа Дрогобицького району отримали юридичні консультації щодо: процедури безкоштовного отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності; порядку державної реєстрації земельної ділянки та права власності на неї; порядку надання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги; куди необхідно звернутися громадянинові, у випадку втрати або відсутності оригіналів документів на право власності для оформлення спадщини.

Так, відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання також в разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

З урахуванням положень ч.1 ст.15 та ст. 392 ЦК власник майна має право пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

   Крім того, Галина Кітраль провела інформаційну сесію, для працівників Медвежанської сільської ради, на тему: «Стандарти якості надання безоплатної первинної правової допомоги».

Нашими читачам ми нагадуємо, що на Дрогобиччині працюють три бюро правової допомоги, працівники  яких надають безоплатну первинну правову допомогу усім громадянам та вторинну (забезпечують доступ до адвоката) визначеним категоріям осіб.    

Окрім того, у бюро відвідувачі зможуть скористатися такою послугою, як доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Бюро знаходяться за адресою: м.Борислав, вул. Міцкевича, 64; м.Дрогобич, вул. Л.Українки, 70; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00 год. (крім святкових і вихідних днів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *