Проект рішення, який не набрав необхідної кількості голосів Про звернення депутатів міської ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підви- щення ціни на газ для населення

УКРАЇНА 

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області 

(СОРОК СЬОМА СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

Від __ _______     _____ року             № ____

 

Про звернення депутатів міської ради

щодо негайного скасування постанови

Кабінету Міністрів України про підви-

щення ціни на газ для населення

Відповідно до ст.25 Закону України “Про місцеве самоврядування”, міська рада

                                                                                                                       В И Р I Ш И Л А :

  1. Погодити текст звернення депутатів міської ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів про підвищення ціни на газ для населення згідно додатку.
  2. Скерувати звернення депутатів міської ради Президенту України П.О.Порошенко.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ.

 

                                                                                Міський голова                                                             А.Кульчинський        

 

 

 

 

 

 

 

 

Президенту України

П.О. Порошенку

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Депутатів Трускавецької міської ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що урядом 19 жовтня 2018 року було прийнято рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення на 23%.

За рішенням Уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн за тисячу кубометрів.

Ми, депутати Трускавецької міської ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання дозволять забезпечити енергетичну незалежність держави.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд кубометрів. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

Яке економічне обґрунтування дозволило уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення?

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).

Паралельно з цим ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Скасовуються субсидії, навіть якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон. І це масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.

І саме тому, ми депутати – представники трускавецької громади, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати це необґрунтоване підвищення тарифів на газ.

У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України.

                        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *