УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(ШІСТДЕСЯТ ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 17 жовтня 2019 року             № 1524

Про звернення депутатів

Трускавецькоїміської ради

щодо необхідності продовження

мораторіюна продаж землі

сільськогосподарського призначення

         Міська рада

                                                                                                                           В И Р І Ш И Л А :

  1. Затвердити текст звернення депутатів Трускавецької міської ради щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення (додається).
  2. Направити звернення депутатів Трускавецької міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ.

                                                                             Міський голова                                                               А. Кульчинський

 

 

               Додаток

   до рішення міської ради

від 17 жовтня 2019р. № 1524

Звернення до Президента України, Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України щодо необхідності продовження мораторію

на продаж землі сільськогосподарського призначення

 

Згідно зі статтею 14Конституції України, землі є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення було запроваджено в Україні ще у 2001 році з метою, зокрема, забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. З того часу парламент його регулярно продовжував. У грудні 2018 року Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

Трускавецька міська рада, беручи до уваги численні звернення громадян, сільгоспвиробників, громадських організацій стосовно необхідності продовження дії мораторію на купівлю-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, вважає, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, зокрема росіян і кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США.

Потрібно організувати широке публічне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель та ініціювати референдум щодо заборони іноземним фізичним чи юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення.

Перш ніж запроваджувати ринок землі, необхідно провести повну інвентаризацію землі та внести до реєстраційної бази в державному земельному кадастрі.

Неприпустимо впроваджувати продаж землі без належного законодавчого підґрунтя. Варто зауважити, Кабінет Міністрів України до цього часу так і не подав парламентарям законопроект, який регулював би відкритий продаж української землі, а також створення Земельного банку.

Згідно із законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», розміщеним на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 20 вересня поточного року, іноземці та іноземні компанії, які будуть засновниками юридичних осіб в Україні, зможуть вільно купувати українську землю.

Отже, у вітчизняних аграріїв не буде змоги конкурувати на аукціонах із фінансово спроможним іноземним капіталом. Атакож більшість холдингів матимуть доступ до дешевих іноземних коштів і володітимуть конкурентною перевагою. Відсутність діалогу з вітчизняними аграріями й поквапливе впровадження ринку землі може стати згубним для українського АПК і всієї держави.

Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю і порядок реалізації програми пільгового кредиту для українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема і малих фермерських господарств.

Враховуючи наведене, ми, депутати Трускавецької міської ради звертаємося до Вас із проханням недопущення швидкого відкриття в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення і просимо:

  1. Продовжити до 1 січня 2025 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
  2. Розпочати широке обговорення щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.
  3. Внести питання щодо мораторію на землі сільськогосподарського призначення на всеукраїнський референдум.
  4. При напрацюванні нових законопроектів про ринок земель сільськогосподарського призначення врахувати такі положення:
  • відкриття ринку землі в Україні можливе лише після того, як кожен громадянин скористається передбаченим статтею 121 Земельного кодексу України правом на отримання земельної ділянки площею 2 гектари, виділеною внаслідок процесу розпаювання державних земель;
  • запуск державної програми пільгового кредитування середніх і малих сільгосппідприємств та фермерських господарств для купівлі землі (мінімальний термін – 15 років);
  • право на купівлю сільськогосподарських земель повинні мати виключно громадяни України, фермерські господарства, юридичні особи, що мають статус сільгоспвиробника останні три роки та засновниками яких є громадяни України;
  • заборону права купівлі сільськогосподарських земель іноземцями, особами без громадянства, а також юридичними особами, заснованими іноземцями;
  • заборону права купівлі іноземцями та юридичними особами,заснованими іноземцями, часток у юридичних особах сільськогосподарської землі;
  • відкриття ринку землі в Україні повинно наступити з моменту завершення наповнення Державного земельного кадастру, реєстру прав на нерухоме майно,інвентаризації земель запасу і резерву, а також виправлення в публічній кадастровій карті України раніше допущених помилок у геометричних даних по земельних ділянках.

                                                                 Секретар міської ради                                                                 Н.Пономаренко

 

Залишити відповідь

Перейти до вмісту