Уряд усунув місцеву владу від будь-якого регулювання карантину

 Міста не можуть самостійно запроваджувати чи скасовувати карантинні обмеження.

 Кабмін своєю постановою від 11 листопада запровадив однакові карантинні обмеження на всій території України, скасувавши поділ на карантинні зони. Відтепер Державна комісія з питань ТЕБ і НС, а також комісії ТЕБ і НС на місцях не мають повноважень впливати на цей процес. Відтак запровадження карантинних обмежень, у тому числі карантину вихідного дня, регулюється лише урядом.

 11 листопада уряд вніс зміни до постанови від 22 липня 2020 року № 641, якою запроваджувався поділ України на чотири карантинні зони залежно від рівня поширення Covid-19. Такі рішення приймала Державна комісія з питань ТЕБ і НС.

 Відповідно до нового рішення уряду, поділ на карантинні зони скасований. Також вилучений пункт, яким дозволялося місцевим органам державної влади та самоврядування впливати на цей процес, а саме – додатково застосовувати обмежувальні протиепідемічні заходи.

 Заступник голови ЛОДА Тарас Грень у п’ятницю, 13 листопада, розповів ZAXID.NET, що новою постановою уряду змінено процедуру регулювання карантину.

 «Раніше карантинні обмеження запроваджувалися рішеннями Державної комісії з питань ТЕБ і НС. Зараз усі обмеження без прив’язки до зон визначені постановою уряду №641 зі змінами і доповненнями. Обласні, міські, районні комісії ТЕБ і НС не вправі приймати рішення щодо карантинних обмежень. Як і раніше, вони можуть висловлювати свою думку, писати листи до Кабміну і таким чином впливати», – розповів Тарас Грень.

 Відповідно до рішення уряду 11 листопада, карантин вихідного дня запроваджується з 00:00 суботи до 00:00 понеділка на термін з 14 листопада                до 30 листопада 2020 року. На цей час забороняється робота торгово-розважальних центрів, а також кафе, барів та ресторанів, окрім роботи на доставку або на винос, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, діяльність закладів культури та проведення масових культурних заходів.

 Дозволяється робота закладів, які торгують продуктами, а також пальним, ліками, ветеринарними засобами та кормами і в яких не менше як 60% торгових площ призначені під ці потреби. Тобто, як пояснив Тарас Грень, ТЦ «Епіцентр» не підпадають під ці критерії і у вихідні мають бути зачинені. Порушників карантину штрафуватимуть.