Мовний «Проєкт Р.І.Д.» та ГО «Оселі голосів та історій» працюють над створенням сайту, де будуть зібрані аудіозаписи діалектів з усієї України «Оселя голосів та історій». Мета — через особисті історії різних людей, закарбувати мовні особливості кожного регіону.

«Ми вже бачимо, скільки матеріальної культурної спадщини знищила росія, і скільки ми продовжуємо втрачати кожного дня. Мова — невід’ємна частина нашої культури, тож хочемо зробити аудіобібліотеку, де кожен зможе почути якусь історію рідною говіркою, та на мить відчути себе вдома, або ж відкрити для себе говори різних куточків України. Хочемо, аби кожен, хто доєднається, відчув — ми робимо це одне для одного і для всієї країни!

Особливість проєкту в тому, що всі розповіді будуть у вільному доступі та користуванні: для уроків з українознавства, наукових робіт, блогів, подкастів чи просто для людей, яким цікаво, як говорили їхні близькі з того чи іншого села або містечка», – зазначають ініціатори проєкту.

Аудіозапис, який Ви зробите, продовжує повноправно належати Вам та мовцю як співавторам. ГО «Проєкт Р.І.Д.» отримує лише ліцензію на використання. Записи зможуть використовувати у власних освітніх, мистецьких чи розважальних проєктах («Оселя голосів») інші люди, це додасть розуміння, чому діалект — не соромно, чому його потрібно берегти.

Що треба зробити:

1. Пояснити людині, яка говоритиме, для чого це: що її історія допоможе більше дізнатися про мовлення краю і показати розмаїття українських діалектів.

2. Роздрукувати і підписати згоду на публікацію (всього 2 сторінки).

3. Записати на диктофон розповідь людини.

4. Надіслати запис та фото документів на пошту [email protected]

5. Надіслати роздруковані документи на адресу: Богдан Олеся Василівна, вул. Івана Франка, 8, смт. Неполоківці, Чернівецький район, Чернівецька область, індекс: 59330.

Для того, щоб було просто і зрозуміло, створено Рекомендації як записати аудіо: https://menepochuyut.wixsite.com/oselia. Також за цим покликанням можна знайти багато цікавої інформації.

Важливою частиною збору є письмовий дозвіл на публікацію, адже людський досвід та сам аудіозапис є інтелектуальною власністю. Для законної публікації аудіо необхідні будуть підписи того, хто говорить і того, хто записує (деталі за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1BFvystlV3VSsfM7v1kDJYD105GXRfuSk/view).

Ініціатори звертаються до Трускавецької громади із проханням підтримати ініціативу та запевняють, що будуть раді співпрацювати з Будинками культури та школами громади.

Фейсбук-сторінка «Оселі голосів та історій»:  https://www.facebook.com/ridproject/posts/pfbid0YbBr7WN5BKGRJi6Esf3guY3Ndn6BA7bM3BjsjMDz4RVkFScxxrsYqNPqJVHQ3eMPl

Збережімо діалекти разом!

Перейти до вмісту