Потрійний ефект ралі: драйв, промоція та ремонт доріг

 Трускавецька територіальна громада прийматиме ІІ етап Чемпіонату України з ралі – XIX Rally Galicia. В міській раді Трускавця 17 травня відбулося засідання оргкомітету змагань під головуванням міського голови Андрія Кульчинського та Президента Галицького Автомобільного Клубу Сергія Єженкова. Участь в робочій нараді взяли представники різних відділів та управлінь міської ради, Національної поліції України та ДСНС, старости сіл.

 ХІХ Ралі Ґаліція відбуватиметься 5-6 червня. Штаб змагань традиційно розміщуватиметься у Трускавці.

 5 червня (субота) у Трускавці пройдуть швидкісні заїзди та урочисте відкриття змагань. Деякі вулиці міста (Шевченка, Гоголя, Суховоля, Героїв УПА, частину вул. Бориславської) після обіду доведеться перекрити. З 16.20 по 17.30 пройде ознайомлення автомобілістів з трасою ралі, а самі швидкісні заїзди відбуватимуться з 18.30 до 20.20. Траса змагань в самому місті буде значно коротшою, ніж під час ралі «Grand Prix Truskavets», а саме від кінотеатру «Злата» до пожежної частини. Офіційне відкриття змагань матиме місце о 20.45 на площі Незалежності.

 6 червня (неділя) автомобілісти їздитимуть за межами міста, у Трускавці пройде тільки церемонія нагородження переможців змагань. Змагання в межах громади проходитиме на територіях сіл Уличне, Бистрий, Зимівки, Орів. Швидкісні заїзди триватимуть з 09.30 по 18.30. Церемонія нагородження переможців та призерів ралі і урочисте закриття ІІ етапу Чемпіонату України розпочнеться на площі Незалежності у Трускавці о 19.30.

 Траса Ралі Ґаліція є однією з найшвидших та найскладніших у Європі. Це наймасштабніший та найскладніший етап Чемпіонату України з ралі. Огляд траси та підготовки до змагань відбувся 17 травня.

 Ралі має величезне промоційне значення для курорту, але це далеко не єдиний його плюс для Трускавця. В рамках підготовки до змагань виділяються кошти з обласного бюджету на ремонт доріг, якими пересуватимуться учасники змагань. Також до ремонту підключаються лісівники, нафтовики та спонсори. Таким чином дорожнє покриття в Бистрому, Орові, Уличному та на Зимівках має шанси на поточний ремонт та кращий стан.

 Що ж стосується таких випадків, як пошкодження майна, то їхнє усунення передбачено регламентом. Для прикладу, триває процес перемовин між спортсменом, який спричинив аварію під час ралі «Grand Prix Truskavets» у квітні ц.р., та адвокатом власника будівлі. Як прокоментував Президент Галицького Автомобільного Клубу Сергій Єженков, це страховий випадок, і обидві сторони зацікавлені у найшвидшому мировому досягненні порозуміння, адже суди тільки б затягнули процес відшкодування. Вартість збитків та механізм компенсації узгоджуються.

 Організатори ХІХ Ралі Ґаліція та Трускавецька міська рада просять мешканців та гостей територіальної громади з розумінням поставитися до тимчасових незручностей, які можуть спричинити перегони (обмеження руху на окремих вулицях в певні години чи їхнє перекриття). Адже позитивний ефект від ралі значно перевищує мінуси. Відремонтовані дороги сіл нашої громади та популяризація курорту любителями цього драйвово-екстремального виду спорту відбуваються не за кошт бюджету міста і водночас дають величезний плюс в промоційно-інфраструктурному вимірі.

 До 2014 року єдиним міським населеним пунктом в Україні, де ралі відбувається в межах міста, була курортна Ялта (Крим). Натомість зараз єдиним та унікальним таким містом є тільки Трускавець. Проте в Європі є чимало аналогів, коли ралі відбуваються безпосередньо в місті, а не лише поза його межами (наприклад, Монако). І ми впроваджуємо цей передовий європейський досвід у Трускавець!

Перейти до вмісту