Саме цього дня п’ять років тому указом Президента України розпочато формування оперативного резерву як складової Збройних сил України.

 Рішення про щорічне відзначення Дня резервіста ухвалив 19 квітня 2019 року Президент України, спираючись на важливу роль резервістів у захисті України, її незалежності та територіальної цілісності. “Віднині ми започатковуємо традицію вшанування на державному рівні патріотів нашої держави, які добровільно проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань”, сказано у документі.

 Резерв ЗСУ — це понад 200 тисяч високопрофесійних воїнів, і сьогодні продовжується нарощування спроможності нашого резерву шляхом вдосконалення набутих резервістами військових навиків на регулярних навчальних зборах.

 Українські резервісти, загартовані в боях із російським агресором, не раз підтвердили свою готовність захистити Батьківщину. Більшість із них навчалися військової справи у важких випробуваннях. Українські резервісти отримували професійний вишкіл і гартувалися у реальних запеклих боях із російським агресором. Саме тому сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти є потужним потенціалом національного війська.

 День резервіста — свято громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні знаходяться у готовності в будь-який час знову стати до лав українського війська.

 Основне, що треба знати про службу у резерві:

– Служба добровільна – охочий підписує контракт з Міністерством оборони або Національною гвардією (виняток – ті, хто був зарахований в обов’язковому порядку до оперативного резерву в особливий період).

– Спрямована на підготовку і підвищення кваліфікації резервістів для виконання військового обов’язку у мирний і військовий час.

– Служба у резерві оплачувана.

– Законодавча база захищає резервістів (наприклад, особу мають безперешкодно відпускати і не можуть звільнити з офіційної роботи під час проходження зборів резервістів).

 Щиро вітаємо всіх резервістів за взірцеву службу українському народові, вірність військовій присязі та постійну готовність до захисту нашої Батьківщини!

Перейти до вмісту