Міністерство охорони здоров’я затвердило нові протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19. Документ положення розміщено на сайті МОН.

 Відповідно до документа з метою запобігання поширенню COVID-19 у ЗДО засновники та керівники закладів повинні здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог КМУ на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби.

 Це положення внесло зміни в карантинні заходи у дошкільних закладах освіти, які були затверджені раніше.

 Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти

 Керівник закладу дошкільної освіти забезпечує:

– Температурний скринінг дітей безконтактним термометром при вході (початковий) у заклад. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

– Організацію збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами.

– Проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, ïx утилізації, контроль за виконанням цього.

– Вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів.

– Провітрювання приміщень не менш ніж 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей.

– Медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням.

– Розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

– Необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (a6o електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо).

– Обмеження проведення масових заходів у закритих приміщеннях.

Діти можуть бути без масок, вихователі також не мають одягати маски та рукавички під час проведення занять. Проте засоби індивідуального захисту (маски та рукавички) вихователям та працівникам необхідно одягати під час спілкування між собою та пересування приміщеннями закладу.

 Після виявлення в дитини симптомів COVID-19 у кімнаті, де вона перебувала, необхідно провести провітрювання поза розкладом та дезінфекцію висококонтактних поверхонь.

 На період карантину заборонено:

– використання м’яких іграшок;

– перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

– проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

 На період карантину рекомендується:

– розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;

– проводити додаткові ігри та вправи, які 6 доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

– надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

– переформатувати розміщення у кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

– обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

– обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю;

– забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно.

Перейти до вмісту