З турботою про людей поважного віку

 В перший день жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Це прекрасна нагода нагадати про захист інтересів старших людей та про створення для них сприятливих умов життя.

 У Трускавецькій територіальній громаді люди поважного віку можуть завжди отримати соціальну підтримку та допомогу в територіальному центрі надання соціальних послуг. Тут здійснюється соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Трускавецький територіальний центр утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, і це є свідченням піклування місцевої влади про старших віком мешканців громади.

 На обліку центру перебувають особи, котрі потребують догляду вдома та адресної натуральної допомоги. До його складу входять різні структурні підрозділи: відділення соціальної роботи, відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 У відділенні соціальної роботи сім’ї (особи), які опинилися в складних життєвих обставинах мають можливість отримати соціальні послуги такі, як інформування, консультування, представництво інтересів, посередництво, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід, а також в режимі онлайн оплатити комунальні послуги.

 У відділенні соціальної допомоги вдома отримують постійну соціальну послугу «догляд вдома» одинокі непрацездатні громадяни, яким соціальні робітники надають допомогу у самообслуговуванні та у веденні домашнього господарства.

 У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги щорічно отримують адресну натуральну та матеріальну допомогу люди з числа одиноких пенсіонерів, осіб з інвалідністю, багатодітних та малозабезпечених сімей. Підопічні Трускавецького міського територіального центру надання соціальних послуг у цьому відділенні отримують послугу прання, забезпечення одягом та взуттям, харчовими продуктами, предметами й засобами особистої гігієни, перукарську послугу та послуги з ремонту та пошиття одягу.

 Для надання соціальних послуг літнім людям у віддалених населених пунктах Трускавецької міської територіальної громади створена мультидисциплінарна команда. До її складу входять завідувач відділення соціальної допомоги вдома, фахівець соціальної допомоги вдома, сестра медична, перукар, водій, а також при потребі залучаються спеціалісти інших служб. Періодично здійснюються виїзди до підопічних, яким надаються медичні, перукарські та інформаційні послуги за місцем проживання.

 У Трускавецькому територіальному центрі надання соціальних послуг надаються соціально-медичні послуги одиноким непрацездатним громадянам. Медична сестра проводить роботу із профілактики захворювань. А також надає послуги вимірювання артеріального тиску, вимірювання рівня цукру в крові, послуги ЕКГ та здійснення медичного супроводу у поліклініку КНП «Трускавецька міська лікарня».

 Працівники Центру організовують дозвілля підопічним: інтелектуальні ігри, рукоділля, навчання комп’ютерної грамоти, тематичні зустрічі та святкування державних і релігійних свят, а також відзначення ювілейних дат.

 Завдяки виділеним коштам з міського бюджету малозабезпечені підопічні терцентру отримують безкоштовні гарячі обіди, які їм готують в КП «Харчовик»

 З нагоди Дня людей похилого віку до терцентру завітали та поважних гостей привітали міський голова Андрій Кульчинський та секретар ради Наталія Пономаренко. На заході, який прийшов при суворому дотриманні всіх карантинних обмежень, були теплі слова, запальні пісні, чудові моменти, які творили свято в душах людей. Адже нашим сеньйорам потрібно так мало – щоб їхні серця та душі хтось розігрів добрим словом, щирим вчинком, любов`ю та добром.

 Підопічні Трускавецького терцентру щиро подякували владі Трускавця за постійні турботу та піклування.