В області медики реєструють значну кількість хворих на ковід та закликають вакцинуватись

 Загалом ситуація із захворюваністю на коронавірус в області упродовж останнього часу стабілізувалась. Проте медики зазначають – і надалі продовжують реєструвати досить значну кількість захворілих на коронавірусну інфекцію.

 Про це вчора під час брифінгу розповів координатор з питань вакцинації Олег Когут.

 «За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у більш ніж 214 тисяч осіб. Кількість нововиявлених випадків захворювання щоденно змінюється, проте вона є досить високою. Позавчора – це більш як 700 людей, вчора – понад 500. Відтак, говорити про абсолютне зменшення кількості захворілих на сьогодні не приходиться. Також, із загальної кількості хворих постійно маємо значну кількість людей з важкими формами захворювання, які перебувають в реанімаційному відділенні, в тому числі на апаратах ШВЛ», – зазначив Олег Когут.

 Медики продовжують закликати мешканців не нехтувати профілактичними заходами, спрямованими на зменшення кількості захворілих, а також єдиним засобом подолання недуги – вакцинацією.

 «Упродовж останніх днів рівень вакцинації суттєво знизився. За вчора вакцинувались лише 11,5 тисяч, при тому, що минулого тижня в середньому щоденно вакцинувались приблизно 17 тисяч осіб», – наголосив регіональний координатор з питань вакцинації.

 Олег Когут наголосив, що перехід Львівщини у жовту епідеміологічну зону фактично не знімає обмежень, які були в червоній зоні.

 «Хочу нагадати, за два накази МОЗу, які стосуються переліку спеціальностей, категорій та підприємств, працівники яких мають бути обов’язково вакциновані. Єдине, що може дозволити таким людям перебувати на роботі без вакцинації, це протипокази, які визначені сімейним лікарем за відповідними наказами МОЗ. Це працівники державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення, освітян тощо», – зазначив він.

 До прикладу, сьогодні на Львівщині лише 65% освітян вакциновані двома дозами. Розповів Олег Когут. Станом на початок тижня відсторонили від роботи без збереження заробітної плати 437 працівників освітніх закладів області, в тому числі 192 – педагогічні працівники.

 «Закликаю керівників підприємств, установ, організацій, для працівників яких щеплення проти коронавірусу є обов’язковим, з відповідальністю віднестися до виконання наказу МОЗ з урахування постанови Кабінету Міністрів», – наголосив Олег Когут.