У зв’язку із наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин.

 Підсніжники, проліски, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у лісах Львівської області. Як зазначають лісничі обланого управління ДП «Галсільліс» саме ці квіти стають об’єктами недбалого ставлення людини, а також способом заробітку.

 Лісничі наголошують, зривати первоцвіти не можна.

 Перші весняні квіти напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Квіти лікують птахів і тварин. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає знищити 45-60 насінин. А це відсутність нових рослин.

 З року в рік у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

 Чинне законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за збирання, знищення чи пошкодження червонокнижних рослин.

 Розмір штрафу – від сто до двохсот п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.

 Зазначимо, що з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги.

Перейти до вмісту