21 серпня в рамках підготовки до 52 сесії Трускавецької міської ради пройшли засідання двох депутатських комісій: з гуманітарних питань (голова Андрій Тріщук) та бюджетної (голова Анатолій Стародуб).

На комісії з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування розглянули два освітні питання, а саме про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти Трускавецької територіальної громади у 2023/2024 навчальному році та про відкриття інклюзивних класів, інклюзивних груп та введення посад асистента вчителя, асистента вихователя в закладах освіти Трускавецької територіальної громади. Доповідала їх головний спеціаліст відділу освіти ТМР Іванна Стасишин.

Безоплатним харчуванням, як і в попередні роки, в нашій громаді будуть забезпечені діти пільгових категорій 1-11 класів (сироти, під опікою, зі статусом постраждалих від воєнних бойових дій, інваліди, з малозабезпечених, неповних та багатодітних сімей, діти учасників АТО та повномасштабної війни). Учні 1-4 класів, котрі не мають пільг, харчуватимуться за 50% вартості, решта фінансує міський бюджет. Вартість харчування залежить від віку дитини (є 3 категорії: молодша, середня та старша школа) і становить біля 40 грн. Меню складене по-новому, двічі на тиждень страви з картоплі, двічі – крупи, раз – бобові, зовсім відмовилися від смаженого та консервації, обмежили споживання мучних виробів (хліба), акцент ставиться на здорове харчування.

Друге освітнє питання стосувалося інклюзивної освіти. Інклюзивні класи (по одному) відкриваються в міських школах №2 і №3, а також в трьох сільських школах (Доброгостівська, Уличненська, Станильська), тобто там, де є заяви батьків. Інклюзивні групи в дитсадках будуть в садочку «Диво» (с. Уличне) та ДНЗ «Сонечко» (м. Трускавець). Фінансування інклюзивних класів здійснюється за кошти держбюджету, інклюзивних груп в садочках – за кошти міського бюджету. Інклюзивне навчання сприяє соціалізації дітей з особливими потребами та виховному процесові для всіх учнів шкіл.

Також на комісії з гуманітарних питань обговорили питання демонтажу решток меморіального комплексу радянських воїнів на вулиці Дрогобицькій. Якщо в процесі демонтажу будуть виявлені якісь археологічні знахідки (типу людських кісток), то виконавець демонтажу (КП «Парк курортний» має забезпечити їхнє зберігання і якщо буде потрібно, то зроблять процедуру перезахоронення.

Після демонтажу територія буде засіяна травичкою. Так що рештки цього комплексу як символу тоталітарного режиму зникнуть з лиця землі.

 На комісії погодили присвоєння чергового (10-го) рангу старостам Василеві Іродові та Петрові Пасічникові та розглянули питання про внесення змін в статтю 37 Регламенту Трускавецької міської ради восьмого демократичного скликання щодо пакетного голосування. Це такий тип голосування, коли за одним махом голосують за два чи більше однотипних рішень. Якщо ж питання не проходить, тоді по кожному з рішень голосують окремо.

Перейти до вмісту