Довічні виплати для ветеранів — хто має право та який розмір

Українським військовим, котрі несуть службу, виплачується щомісячне грошове забезпечення. Законодавством передбачено, що в разі звільнення бійців для деяких з них передбачене довічне фінансове утримання та соціальний пакет.

Про це йдеться у Законі України “Про пенсійне забезпечення”.

Хто має право на довічну виплату?

Згідно з цим законом, розмір відповідної виплати залежить від низки факторів. Так, на допомогу мають право особи з інвалідністю першої-третьої групи унаслідок війни.

Такі суми виплат призначають:

  • особам з інвалідністю першої групи ― у сумі 50% прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність;
  • особам другої групи ― 40% прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність;
  • особам третьої групи ― 30% прожиткового мінімуму осіб, котрі втратили працездатність.

Зараз прожитковий мінімум становить 2093 гривні. Наступного року він підвищиться до 2361 грн. Таким чином, виплати зростуть на 268 грн.

Також громадянам з-поміж учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким більше 85 років передбачені пільги “для осіб з інвалідністю внаслідок війни першої групи”.

Одноразова допомога військовим.

Передбачена одноразова грошова допомога військовим, що отримали інвалідність, у трьох випадках.

За словами юристів, військовому нарахують одноразову виплату у таких випадках:

  • якщо травму, захворювання чи поранення отримано під час бойових дій, що призвели до втрати працездатності та інвалідності;
  • якщо травму, захворювання та поранення отримано під час “виконання обов’язків військової служби” та проходження служби, що призвели до інвалідності військового;
  • якщо травму, захворювання та поранення отримано під час “виконання обов’язків  служби”. Це призвело лише до часткової втрати працездатності без групи інвалідності, проте за умови, що ступінь втрати рівня працездатності у відсотках було встановлено не пізніше, аніж через три місяці після звільнення громадянина з військової служби.

Нагадаємо, що в Україні на додаткову винагороду до грошового забезпечення мають право інструктори. У декого доплати у навчальних військових частинах сягають 30 тис. грн за місяць.

А українські військові отримують основні виплати та додаткові винагороди від 30 000 до 100 000 гривень, що залежить від різних факторів.

Перейти до вмісту