Ми продовжуємо консультації для внутрішньо переміщених осіб. Нашою гостею є директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин

Пані Маріє деякі читачі запитують нас, як отримати довідку ВПО?

Алгоритм дуже простий:  звернутися із письмовою заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання.

Заяву ВПО подають і підписують особисто. Діти, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, недієздатні особи або з обмеженою дієздатністю – через законного представника. Якщо у дитини такого представника нема, заяву від її імені подають органи опіки та піклування за місцем виявлення таких дітей.

 Разом з заявою при собі мати:  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, із відміткою про реєстрацію місця проживання у населеному пункті, з якого здійснюється переміщення. Якщо відмітки про реєстрацію місця проживання нема, підійдуть всі можливі докази факту проживання на вказаній території:

• військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;

• трудова книжка із записами про місця праці;

• документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;

• свідоцтво про базову загальну середню освіту;

• атестат про повну загальну середню освіту;

• документи про професійно-технічну освіту;

• документ про вищу освіту;

• медичні документи;

• фотографії, відеозаписи тощо.

Якщо заяву подає законний представник, йому потрібно також мати при собі:

– документ, що посвідчує особу законного представника

– документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки або усиновлювачі

– у разі необхідності – свідоцтво про народження дитини.

Отримати довідку ВПО можна:

– в день подання заяви – якщо є відмітка про реєстрацію місця проживання у населеному пункті, з якого здійснюється внутрішнє переміщення.

– протягом 15 робочих днів – якщо такі відмітки та докази, що підтверджують статус ВПО відсутні.

Зауважу, що довідка ВПО повинна бути підписана керівником уповноваженого органу.

Чи можна отримати довідку без паспорта?

Навіть із втраченим паспортом переселенець може отримати довідку ВПО. Для цього є чітка законна процедура. Треба подати до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання:

заяву про втрату паспорта;

одну фотокартку 3,5 х 4,5 см.

Документ, що посвідчує особу, яка втратила паспорт. Якщо такого документа нема, тимчасове посвідчення все одно повинні зробити. Але з поміткою про те, що воно оформлене без документа, який посвідчує особу заявника.

Тимчасове посвідчення оформляється протягом 3 робочих днів з дати подачі заяви. Строк його дії – 1 місяць. Продовжити строк можуть не більше, ніж ще на 1 місяць.

При отриманні паспорта, треба здати тимчасове посвідчення. Якщо воно втрачене – письмово повідомити про це підрозділ Державної міграційної служби.

Ми продовжимо у нашій рубриці консультації для внутрішньо переміщених осіб, а наразі нагадуємо, що на Дрогобиччині з першого вересня започаткували свою діяльність відділи Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – бюро правової допомоги. Фахівці приймають за адресою:                            м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64,                                  м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий,                       вул. О. Бачинської, 1а. 

 

                                                                                      Розмову вела Марічка Бойко

Залишити відповідь

Перейти до вмісту