З 1 липня 2023 року в Україні почав діяти проєкт “Помічник ветерана”.

Пілотний проєкт стартував у чотирьох областях — Миколаївській, Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській. Заяву на участь у проєкті можна подати безкоштовно в електронній формі до 31 серпня за посиланням https://eveteran.gov.ua/services/pomichnik-veterana

Проєкт для ветеранів та членів їх родин, які готові допомогти іншими ветеранам легко та гідно пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які заслужено гарантовані їм державою.

Проєкт базується на принципі «рівний-рівному». На платформі е-ветеран зазначають: це означає, що, люди діляться знаннями та своїм власним пережитим досвідом, допомагають та співчувають одне одному. Підхід відрізняється від інших видів підтримки тим, що джерело підтримки є рівна за статусом людина, яка фундаментально схожа на того, кому вона допомагає. Їх відносини будуються на принципі рівності. Рівна людина спроможна надати допомогу чи підтримати тільки тому, що в неї є відповідний досвід: він чи вона пережили теж саме і можуть відчути чи зрозуміти, що переживає людина в схожих обставинах.

Хто може взяти участь в проєкті:

– ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України та перебуваєте на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни;

– той, хто має ступінь освіти не нижче молодшого бакалавра;

– той, хто має Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

– той, хто відчуває в собі сили стати центром ветеранського життя у своїй територіальній громаді.

Як подати електронну заяву?

Для заповнення заяви на платформі е-ветеран потрібні:

– електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис;

– документ про освіту;

– членам сім’ї ветерана – документ, що підтверджує родинні зв’язки.

Авторизуватися можна у кабінеті на eveteran.gov.ua за допомогою електронного підпису. Покроково заповнити онлайн-форму заяви та пройти онлайн тестування. Необхідно переконатися, що відомості в заяві є коректними та правдивими. Підписати заяву за допомогою електронного підпису. Якщо заяву подає член сім’ї, ветеран має погодити її, наклавши свій електронний підпис.

Відповідальність за правдивість відомостей, що містяться в заяві, несе заявник. Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде перевірено наявність статусу.

Подати можна не більше однієї заяви від однієї особи. Відправлену заяву відредагувати не можна.

На заявника очікує конкурсний відбір. Кандидати, які його успішно пройшли, будуть скеровані на навчання, підвищення кваліфікації та працевлаштовані в одній з територіальних громад Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській або Миколаївській області.

До першочергових завдань помічника ветерана входитимуть:

– послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя, а саме у питаннях порядку отримання статусу учасника бойових дій, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, заходів фізкультурно-спортивної реабілітації, порядку подання документів на отримання пільг та виплат;

– спрямування ветеранів до відповідних установ та організацій – надавачів послуг;

– підтримка в налагодженні комунікації з фахівцями, службами, організаціями, підприємствами та іншими суб’єктами надання публічних послуг;

– моніторинг проблем ветеранів та моніторинг якості послуг, наданих ветеранам.

Додаємо, що у планах пілотного проєкту підготувати 400 помічників ветеранів в тих областях, де реалізовують задум.

Фінансуватиметься інститут помічника ветерана коштом державного бюджету (до кінця 2023 року), місцевих бюджетів та партнерів з розвитку.

Перейти до вмісту