Пізнаємо нашу історію. Трипілля

Історія України – це не лише часи Київської Русі, козаччина та новітня доба. Понад сім тисяч років тому на землях між Карпатами і Дніпром, а навіть поза цим ареалом існувала хліборобська цивілізація, знана як Трипільська культура. Її назва походить від села Трипілля на Київщині, де археолог чеського походження Вікентій Хвойка відкрив цей величезний пласт нашої історії для світової наукової спільноти.

Одним з найвідоміших трипіллєзнавців сучасності є доктор історичних наук, професор Михайло Відейко. Зустріч із ним проходила сьогодні, 25 вересня, в музеї міста-курорту. Після представлення гостя директоркою музею Галиною Коваль Михайло Відейко прочитав цікаву та змістовну лекцію про Трипільську культуру. Аудиторія була відповідною – вчителі шкіл Трускавецької громади та краєзнавці.

Зустріч проходила у обрамленні, якого годі було б і бажати – в залі, присвяченому Трипільській культурі. Справа в тому, що з ініціативи БФ «Коло» в музеї вже третій місяць експонується фото-археологічна виставка «Трипілля. Скарби нації» від Народного музею України.

До речі, зустрічі з доктором історичних наук Михайлом Відейком заплановані і на завтра. 26 вересня в 11.00 відбудеться зустріч зі студентами Дрогобицького педуніверситету, а в 15.00 – з учнями окремих шкіл Трускавецької громади. Кожен, хто цікавиться нашою прадавньою історією, але сьогодні не зміг прийти до музею, може зробити це завтра, прийшовши на одну з зустрічей.

Фоторепортаж з події можна переглянути тут.

Перейти до вмісту