Повага та шана партнерам з Польщі

Потужний 25-кіловатний генератор з Польщі Трускавецька громада отримала саме в День міста від партнерської ґміни Колобжеґ. Це віддалена від нас ґміна на відстані понад 1100 км. Генератор закуплений за кошти ради ґміни. За виділення коштів колобжеські депутати проголосували одноголосно. Доставили генератор до Трускавця спеціальним транспортом заступник очільника громади Колобжеґ Ґжеґож Чахоровський та делегований депутат Кшиштоф Філіпович.

Окрім делегації з Колобжеґа на відзначення 196-ї річниці курорту Трускавець прибули делегації з міст Перемишля (президент міста Войцєх Бакун з дружиною), Сянока (бургомістр Томаш Матушевський з дружиною), Ясла (бургомістр Ришард Пабіан, голова ради Генрик Рак), Дзялдова (заступник бургомістра Анджей Вісьнєвський, заступник голови ради Павел Сьвьонтек), Жешова (представниця президента міста Ірена Стесяк, інспекторка з міжнародних проєктів Маґдалєна Скотніцька), Риманова (представниця бургомістра, керівниця відділу міжнародних проєктів Марія Вайс).

На жаль, через певні обставини не зміг приїхати до Трускавця депутат міської ради м. Ліманова Пьотр Мусял, котрий з найперших днів повномасштабної війни організовував доставку великогабаритних гуманітарних вантажів до Трускавця і котрого Трускавецька міська рада відзначила Почесним званням «За заслуги перед містом».

Крім того, делегації з міст Ясло та Перемишль передали дітям загиблих воїнів з Трускавця солодкі подарунки, зібрані працівниками органів місцевого самоврядування цих міст.

Нагадаємо, що протягом 2022-2023 років польські міста-партнери передали Трускавецькій громаді десятки фур гуманітарних вантажів (продукти, засоби гігієни, постіль, бронежилети, шоломи, побутова техніка та інше). А генераторами, котрі передали нам поляки, Трускавецька громада повністю вирішила потребу резервного живлення закладів освіти, медицини та інших бюджетних установ Трускавецької громади.

Гості побажали віддати шану полеглим Героям-трускавчанам на міському кладовищі. Керівники польських міст на могилах загиблих воїнів запалили свічки та помолилися. Відвідини цвинтаря були першими на порядку денному у програмі візиту польських делегацій.

Далі в одному з госпіталів їх ознайомили з умовами реабілітації українських воїнів після поранень. Також представники восьми партнерських громад з Польщі відвідали компактний центр проживання ВПО та взяли участь у загальноміських заходах до Дня міста. На центральній сцені їх нагородили грамотами та пам’ятними настільними композиціями начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк та міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Ще раз дякуємо нашим польським друзям за їхню постійну підтримку України!

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту