Трускавецька громада – одна з небагатьох та одна з найперших в Україні, де була обговорена, прийнята та реалізується Стратегія розвитку громади. Що цікаво, Стратегію розвитку Трускавецького субрегіону на період до 2028 року було прийнято ще в 2018 році, за декілька років до офіційного об`єднання міста та сіл в одну громаду. Прийняттю документу передувало широке обговорене з максимально можливими залученням громадськості.
На жаль, епідемія коронавірусу та повномасштабна агресія рф внесли свої корективи, і окремі з положень Стратегії, які при інших сприятливих обставинах могли б бути реалізовані, довелося відкласти на невизначений час.
Натомість зараз в Україні є тенденція до розробки концепцій інтегрованого розвитку. Такі концепції для громад робитимуться за донорські кошти і потребують чимало копіткої праці. Все відбуватиметься відкрито та прозоро, адже цих принципів твердо дотримуються в Трускавецькій громаді. Тож будуть відповідні оголошення, рішення міської ради, будуть громадські слухання, консультації та обговорення, щоб якнайчіткіше окреслити плани щодо всіх сфер життя громади.
Одним з перших кроків до цього стала онлайн-зустріч 12 вересня з представниками організацій «Ukraine Urban Lab», «UN-Habitat», «IMPACT», «Acted», “ReStart” та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за участі міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, заступника міського голови Святослава Стефанківа, керівників чи уповноважених представників ключових управлінь та відділів міськвиконкому. Під час зустрічі було обговорено процедуру розробки Концепції інтегрованого розвитку та етапи цього процесу.
Концепція інтегрованого розвитку території територіальної громади здійснюється з метою реалізації принципів сталого розвитку, підвищення якості життя, доступності та рівності можливостей, сприяння розвитку суспільних відносин та ділової активності, оптимізації адміністративної діяльності.
Кроки розробки Концепції є такими:
- Рішення про формування, внесення змін та затвердження Концепції інтегрованого розвитку (приймає міська рада).
- Публікація комунікаційного плану.
- Визначення інтересів суміжних громад.
- Надання відомостей щодо щодо чинних та проєктних документів стратегічного планування.
- Отримання відомостей щодо громадських інтересів.
- Отримання вихідних даних та проведення досліджень щодо напрямів розвитку громади.
- Проведення стратегічної сесії з формування проєкту (робоча зустріч з Робочою групою).
- Публікація протоколу стратегічної сесії.
- Підготовка та публікація попереднього проєкту.
- Допрацювання та публікація попереднього проєкту.
- Громадські слухання.
- Підготовка та публікація Основного проєкту.
- Допрацювання та публікація проєкту з отриманими пропозиціями.
- Громадські слухання доопрацьованого проєкту.
- Підготовка повного проєкту.
- Проєкт публікується та надсилається органам влади.
Про всі прийняті рішення та заходи, пов’язані з розробкою, обговоренням та затвердженням Концепції інтегрованого розвитку повідомлятимемо додатково.