Про те як формуються трудові відносини йшлося в лекції, яку провели для відвідувачів Трускавецького міського центру зайнятості

Заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела лекцію «Офіційне працевлаштування та види відповідальності за порушення трудового законодавства України» в Трускавецькому міському центрі зайнятості.

Під час лекції, Галина Кітраль розповіла про процедуру офіційного працевлаштування, яка є одною з істотних умов трудових відносин.

Насамперед офіційне працевлаштування — це певна гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Трудові відносини в Україні грунтуються на трудовому договорі між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (роботодавцем).

Трудовий договір, як правило, оформляється наказом підприємства, який має містити, зокрема, ім’я працівника, посаду та дату початку роботи. Наказ повинен бути підписаний керівником.

На основі такого наказу має бути зроблений запис у трудовій книжці працівника та його особовій картці. Трудова книжка зазвичай містить інформацію про тип роботи, що виконується, тривалість роботи тощо. Трудова книжка є підставою для визнання трудового стажу працівника з метою визначення його прав на соціальне забезпечення і пенсію після досягнення певного віку.

  Також Галина Кітраль наголосила, що на сьогодні законодавством України передбачено  п’ять видів відповідальності: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, фінансова та кримінальна. При цьому такі види відповідальності будуть застосовуватися незалежно один від одного.

Захід був проведений в рамках відзначення Всеукраїнського тижня права та виконання норм Меморандуму про сіпвробітництво та взаємодію між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Координаційним центром з надання правової допомоги.

  Трускавецьке бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00 год. (крім святкових та вихідних днів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *