Прес-служба Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України інформує мешканців Львівської області про те, що причиною масового отруєння відвідувачів закладів швидкого приготування їжі в м. Києві, яке було зафіксовано починаючи з 30 липня стало через вживання шаурми.

Починаючи з понеділка (30 липня) за допомогою до медичних закладів звернулись 70 осіб, з них 10 діти (60 осіб при цьому було госпіталізовано).

«Результати бактеріологічного обстеження пацієнтів на сьогоднішній день, ще немає, однак попередні результати вказують діагноз – «сальмонельоз», – зазначається у повідомленні ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві.

Що ж таке сальмонельоз?

         Сальмонельоз — інфекційне захворювання, що передається, в більшості випадків, з їжею (96–98%), а також контактно – побутовим шляхом, який переважає серед дітей раннього віку, осіб похилого і старечого віку та дуже ослаблених. Викликається різними мікробами роду сальмонел. В деяких продуктах (молоко, м’ясні вироби) сальмонели здатні не тільки зберігатися, а й розмножуватись, не змінюючи зовнішнього вигляду та смаку їжі ( наприклад, у напівфабрикатах). Солення та копчення на цього збудника кишкової інфекції впливають незначно, а заморозка навіть збільшує терміни виживання мікроорганізмів в продуктах.
         Джерелом інфекції можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії; найчастіше велика рогата худоба, свині, свійська водоплавна птиця, кури, у кишках яких з великою постійністю містяться сальмонели.

Що відбувається?

         Захворювання розвивається через 6-71 години після потрапляння сальмонел в організм. Симптоми хвороби можуть бути виражені яскраво, а можуть і ніяк не проявлятися. В останньому випадку людина стає джерелом зараження для оточуючих, але сама не страждає (бактеріоносіння).

         Для сальмонельозу характернийз біль у животі, нудота, блювання. Пронос починається пізніше, ніж блювота. Випорожнення рясні, кал смердючий, досить швидко стає водянистим, з домішками слизу і зеленуватим відтінком.

         Обов’язковій госпіталізації підлягають хворі з важким і середньої важкості перебігом сальмонельозу, діти, особи похилого віку, працівники харчової та медичної галузей, студенти, які проживають в гуртожитках, та інші декретовані контингенти.
         Якщо імунітет хворого не ослаблений, одужання наступає на 10 день.

Як запобігти захворюванню?

* м’ясо, птицю, яйця вживати в їжу тільки після термічної обробки;

* качині і гусині яйця використовувати тільки в тісто;

* не годувати сирими курячими яйцями маленьких дітей;

* кашу або пюре, в які добавляють молоко чи жовтки, неохідно прокип’ятити;

* для готових та сирих продуктів використовувати окремий посуд, дощечки для нарізування;

* молоко перед вживанням кип’ятити, особливо яке придбане на стихійних ринках;

* продукти, які швидко псуються (варені ковбаси, м’ясні салати, молочні продукти та ін.) зберігати в холодильниках при температурі не вище 8°С;

* дотримуватись правил особистої гігієни, уважно стежити за гігієною маленьких дітей, мити руки, по можливості харчуватися в місцях передбачених для цього.

         Але якщо сталося так, що дорослий або дитина захворіли, слід негайно звернутися за лікарською допомогою. Хворого необхідно ізолювати від інших членів сім’ї та ні в яком у разі не займатися самолікуванням.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту