Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

 Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

 Тобто у 2023 році при граничному доході – 3760,00 грн. від одного роботодавця податкова соціальна пільга складає 1342,00 гривні.

Крім цього, право на  податкову соціальну пільгу має платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років на кожну таку дитину.

Порядок нарахування та умови отримання податкових  соціальних  пільг визначено статтею 169 Податкового кодексу України.

Перейти до вмісту