Діти можуть повертатися до школи: PCPM обладнав укриття у Трускавці

Українські діти вже чотири роки змушені навчатися дистанційно. Спочатку через пандемію COVID-19, а потім через повномасштабну російську агресію. На жаль, це призвело до погіршення якості навчання, оскільки дистанційні уроки не можуть повністю замінити стаціонарні. Завдяки проекту PCPM діти у Трускавці можуть навчатися стаціонарно разом із своїми однолітками.

Діти, які вже четвертий рік навчаються дистанційно, крім освітніх проблем, також мають інтеграційні.

– Найгірше інтегрувався другий клас, який розпочав своє навчання дистанційно і ніколи не ходив до школи з однолітками – говорить Кінга Громала, директор Центру Освіти PCPM у Варшаві. У цьому закладі навчається 220 дітей з України. “Нам довелося впровадити багато спеціальних інтеграційних сесій з психологом, щоб діти могли надолужити цей втрачений час. Зокрема для молодших дітей  відвідування школи є дуже важливим для їхнього емоційного розвитку”, додає працівниця PCPM.

Кінга Громала розповідає про ситуацію, де діти повернулися до стаціонарного навчання після двох років. На жаль, значна більшість учнів в Україні не має такого привілею і вже чотири роки змушена навчатися дистанційно.

Ця ситуація пов’язана із питаннями безпеки. Українська влада, боячись ракетних обстрілів, видавала ряд обмежувальних рекомендацій, які повинна виконувати школа, щоб мати можливість проводити стаціонарне навчання.

– У минулому навчальному році дистанційно навчалися лише класи 1-3. Це було важко для батьків і дітей. Тому від початку цього року ми шукали рішення цієї проблеми і звернулися до міської ради Трускавця – каже ВолодимирЩШигель, директор школи № 1 у Трускавці.

Укриття в школах є вимогою для кожної школи, яка хоче проводити стаціонарне навчання. На жаль, не кожна будівля має підвал. Ті будівлі, які мають підвали, можуть їх адаптувати як укриття.

На жаль, тривоги в Україні відбуваються дуже часто. Кожного дня кілька разів на добу в усій країні лунають сирени. Це сигнал для учнів, які перебувають у школі, що їм треба вирушити до укриття. Часті тривоги зривають навчання.

– Ми хотіли, щоб усі класи могли навчатися дистанційно і, передусім, в один і той же час, – каже директор школи.

Фонд PCPM у співпраці з міською радою визначив три заклади, де укриття були відремонтовані владою Трускавця і обладнані Польським Центром Міжнародної Допомоги.

– Завдяки обладнанню укриттів лавками, стільцями, дошками та усім іншим необхідним навчальним обладнанням діти зможуть навчатися без перешкод навіть під час тривог – каже Анна Радецька з PCPM.

Усього завдяки проекту фонду PCPM, який фінансується Представницьким Бюро Тайваню, скористається понад 2500 учнів.

– У мене двоє синів у 3 і 5 класах. Порівняно з минулим роком зараз набагато краще. Діти можуть нормально ходити до школи і навчаються в один і той же час. Діти відчувають себе комфортно і їм це подобається. Тепло, є телевізори, і, передусім, вони знаходяться в безпечному місці під час цих тривог – говорить Роман з Трускавця.

– Усього на проекти в Україні ми отримали фінансування на рівні 4 мільйонів доларів. Одним із них є обладнання укриттів у Трускавці – каже Анна Радецька.

За матеріалами РСРМ, джерело

Перейти до вмісту