Спалювання сухої трави привело до пожеж у селах Станилі та Модричах

За останні кілька днів Трускавецькі рятівники отримали 39 викликів, що стосувались спалювання сухої трави. Як повідомив Володимир Гординський, підполковник служби цивільного захисту Трускавецького відділення ГУДС надзвичайних ситуацій, здебільшого підрозділ виїжджав на території навколишніх населених пунктів. Власне, за два дні згоріли чотири дачні будиночки в селі Станиля, та два в Модричах.

Гострою та непердбачуваною ситуація була в понеділок ввечері, 9 квітня, коли вогонь дістався міста, а саме території біля готельного комплексу «Ріксос-Прикарпаття» та мало не перекинувся на ліс. Рятівники взяли ситуацію під контроль, та для цього знадобилось витратити чимало зусиль та технічних засобів, зокрема пального. 

Володимир Гординський, зазначає, що спалювання сухої трави, що приводить до стихійних пожеж в екосистемах – проблема поширена не лише в Трускавці, а й в області, зрештою, по всій території України. Мешканці не беруть до уваги інформацію про небезпеку та відповідальність за підпали сухостою, яку розповсюджує Управління Надзвичайних Ситуацій, хоча, не рідко, палії самі стають жертвами вогню. Так, нещодавно в селі Рихтичі, старший чоловік отримав чисельні опіки ніг, оскільки не зміг вибратись з вогняного кільця, який сам і створив. Палія в супроводі поліції доправили в лікарню.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Люди, які заявляють, що випалювання минулорічної трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу — це є злочин проти тендітного світу природи.

Сектор з питань цивільного захисту населення Трускавецької міської ради спільно з Трускавецьким МВ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *