Свято Вареника в Орівській школі

13 грудня в Орівському ЗЗСО І-ІІІ ст. (директорка Оксана Логин) проходило виїзне засідання методоб`єднань вчителів математики та іноземної мови загальноосвітніх закладів Трускавецької територіальної громади, організоване відділом освіти ТМР (начальник Орест Лобик) та Центром професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти ТМР (директорка Інна Форемна).

В рамках засідання силами вчителів, батьків та учнів Орівської школи було підготовлене Свято Вареника, присвячене цій улюбленій мільйонами українців страві.

Вареники, ще знані в нашій місцевості як пироги – це страва з прісного тіста з начинкою всередині. Начинка може бути різною: картопля, капуста, картопля з капустою, гриби, шкварки, квасоля, мак, черешня, полуниця-трускавка, вишня, халва, сир, гречка, картопля з гречкою, картопля з грибами, картопля з сиром та інші комбінації. Подаються вареники з заправкою – це підсмажена на олії, маслі чи смальці цибулька, мачанка зі сметани та яєць, мачанка з грибів, мачанка зі сметани з томатною пастою, а для солодких вареників – заправка з цукру чи меду.

Учні протягом уроку декламували вірші, співали пісні, розповідали цікаві історії. Видно було, що робили вони це з душею, адже як можна не любити вареники? Свято завершилося частуванням та підведенням підсумків семінару.

На Святі Вареника побував і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Він оглянув школу, поспілкувався з адміністрацією закладу про головні проблеми, проінспектував відсоток готовності харчоблоку до того, щоб вже через місяць розпочати харчування орівських учнів.

Також міський голова відвідав старостат та Народний дім та поцікавився ходом підготовки до урочистого відкриття Алеї Героїв, котре заплановане на неділю, 17 грудня (поч. в 12.00).

Село Орів – найвіддаленіше гірське село в нашій громаді, яке має великі перспективи, зокрема і в туристичній галузі. Тут найкраще збереглися давні традиції та звичаї, як також і стародавні рецепти українських страв – простих, але поживних, корисних, здорових. Тут досі готують смачні печені пироги, звані ще книшами, а також кляґаний сир, для приготування якого потрібні шлуночки молоденьких телят (до місяця від дня народження, котрі ще не їли сіна чи отави). В Орові є прекрасний краєзнавчий музей, який планують розширити. Тут функціонує декілька готелів і планується розвивати зелений туризм. А віднедавна готель «Трускавець 365» почав возити своїх відпочивальників маршрутом на гору Бренів у Орові.

Міський голова Андрій Кульчинський вважає, що Трускавецька громада – це як унікальна корона з різними цінними перлами, якими є і наше місто, і наші села. Зусилля міської влади спрямовані на розвиток, на комфорт громадян, на залучення інвестицій, на створення нових робочих місць. Робити це в умовах спочатку коронавірусу, а тепер повномасштабної війни дуже непросто, але все-таки наша громада приємно вирізняється в цьому плані. Тож розвиток кожного села в нашій громаді – це одночасно капіталізація як цього села, так  і нашої Трускавецької громади загалом.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту