Співпраця пожежників Трускавця та землі Ватлінґен

 9 жовтня під час засідання українсько-німецької групи в Трускавецькій міській раді обговорювалося питання допомоги Німеччини (землі Ватлінґен) для пожежної частини Трускавця. Партнери виявили готовність посприяти з технікою для околиць курорту, де по завершенні реформи з децентралізації будуть створені добровільні пожежні дружини. Як зазначили німецькі колеги, вони подарують пожежну техніку для сіл, які увійдуть до Трускавецької ОТГ.

 А вже 10 жовтня четверо представників німецької делегації (бургомістр Ватлінґену Вольфґанґ Ґрубе, його заступник та двоє представників пожежної частини) в супроводі міського голови Трускавця Андрія Кульчинського та керівника Державної пожежно-рятувальної частини №7 Василя Несенюка відвідали село Доброгостів та оглянули локацію, де може розміщуватися добровільна пожежна дружина планованої Трускавецької ОТГ.

 Нагадаємо, що адміністративно-територіальну реформу планується остаточно завершити наступного року, і найімовірніший формат Трускавецької ОТГ включає в себе об`єднання навколо Трускавця сіл Доброгостів, Уличне, Модричі, Станиля, Орів, Бистрий та Зимівки.

Під час зустрічі в Доброгостові на території птахофабрики були оглянуті бокси, де може зберігатися пожежна техніка. Невеличку екскурсію територією провів власник птахофабрики Мирослав Янів. Наших німецьких партнерів цікавили питання водозабезпечення майбутньої добровільної пожежної частини, наявність гідрантів у селах, близькість цієї локації до водойм (річок та озер) та інші робочі питання.

 Під час повернення до Трускавця гості оглянули Доброгостівське озеро, котре теоретично може використовуватися як питне або рекреаційне.

 – І питання створення добровільної пожежної дружини, і питання розвитку територій навколо Трускавця можна буде предметно обговорювати тільки після завершення адміністративно-територіальної реформи. Проте вже зараз ми маємо думати над вирішенням питань безпеки, дій при форс-мажорних обставинах, взаємодопомоги між сусідніми населеними пунктами – незалежно від того чи будуть вони в складі однієї ОТГ, чи ні. Питання де саме буде розміщена добровільна пожежна частина, наразі залишається відкритим. Але наші німецькі партнери вже заявляють, що готові допомогти нам необхідною технікою, адже вони розуміють важливість цього питання, – прокоментував візит німецької делегації до Доброгостова міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

 До речі, сільський голова с. Уличне Святослав Стефанків теж повідомив про зацікавленість проєктом добровільної пожежної дружини. І в Доброгостові, і в Уличному сільські громади під час громадських обговорень висловлювалися за співпрацю з Трускавцем в рамках однієї ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *