Трускавець одним з перших в Україні починає реально дбати про культурно-історичну спадщину громади

14 червня в залі засідань міськвиконкому під головуванням заступника міського голови Святослава Стефанківа відбулося засідання робочої групи для проведення комісійного обстеження об’єктів культурної спадщини на території Трускавецької МТГ. Попередньо робоча група засідала у квітні і планувала зустрітися в травні, проте через величезний обсяг роботи провели засідання аж тепер.

Тільки в одному селі Орів є понад 50 пам’ятних хрестів по лісах та полях, котрі треба сфотографувати, описати їхню історію та значення для збереження національної пам`яті в громаді. А ще ж є криївки, місця боїв, різноманітні поховання індивідуальні та братські, статуї Богородиці, меморіальні дошки, хрести в честь скасування панщини та інші об’єкти. Кожне село має могили воїнів УПА, пам’ятні знаки, об’єкти, котрі є символами нашої історії.

На робочій групі виступили всі п’ятеро старост громади: Тетяна Сухроменда, Мар`яна Мазурик, Василь Ірод, Павло Пасічник та Мирон Флюнт. Кожен з них детально розповів про свої напрацювання. Голова робочої групи Святослав Стефанків, директорка музею історії Галина Коваль, начальниця юридичного відділу Олена Савченко та депутат міської ради Богдан Габшій час від часу доповнювали доповідачів, тож зустріч була продуктивною та результативною.

Наступне засідання робочої групи для проведення комісійного обстеження об’єктів культурної спадщини на території Трускавецької МТГ планується провести в кінці червня або на початку липня. На цей час старости мають представити в електронному вигляді всі матеріали (фото пам’ятки, адреса, оцінка стану збереження, опис, у чиїй власності земельна ділянка, доцільність чи недоцільність вносити цю пам`ятку в реєстр/приймати на баланс).

Щодо пам`яток на території міста Трускавця, то їх систематизацією та класифікацією займатимуться спільно відділ культури, управління комунальної власності, управління містобудування, архітектури та землекористування.

Процес має завершитися чіткою класифікацією пам`яток, розглядом на депутатській комісії, взяттям на облік та баланс, визначенням заходів щодо збереження цих пам`яток. Отже, Трускавець стає одним з перших міст в Україні, де в ОМС створюється своєрідний аналог Інституту національної пам`яті.

Нагадаємо, що робоча група для проведення комісійного обстеження об’єктів культурної спадщини на території Трускавецької МТГ створена розпорядженням міського голови Трускавця Андрія Кульчинського № 69-р від 09.03.2023 р.

Перейти до вмісту