На Львівщині запрацював кол-центр з питань військового обліку

Мобілізація в Україні: з якими хворобами не призивають на військову службу

Через військову агресію рф в Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, але існують деякі виключення.

Так, під час війни деякі особи звільняються від мобілізації, оскільки мають проблеми зі здоров’ям. Повний перелік захворювань, з якими не беруть на службу до армії, вказаний у наказі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Зокрема, від військової служби та мобілізації звільняються чоловіки, які мають важкі патології (шизофренія, розумова відсталість, глухота, відсутність кінцівок, сліпота). Також є перелік захворювань, які можуть тимчасово чи довічно звільнити військовозобов’язаного чоловіка від військової служби не лише у мирний час, але й воєнний.

Ті, хто не підлягає мобілізації за станом здоров’я, діляться на 2 категорії:

– з обмеженою або відстроченою придатністю до служби – тобто, можуть призвати, коли знадобиться;

– повністю непридатні до служби – виключають зі списків на призов як у мирний, так і воєнний час.

У воєнний час перелік таких хвороб значно менший, ніж у мирний.

З якими хворобами не мобілізують?

До таких захворювань належать наступні:

– ВІЛ-інфекція (якщо вона супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних хвороб, утворенням злоякісних пухлинних процесів,  іншими уточненими захворюваннями).

– Психічні та поведінкові розлади.

– Хвороби системи кровообігу (важкі форми).

– Онкологічні хвороби (якщо людині встановили невиліковний діагноз).

– Захворювання кісток (виражена деформація або дефекти пальців кисті, стоп; важка форма плоскостопості; фібробластичні патології з порушенням рухової активності).

– Хвороби системи травлення (щелепно-лицьові аномалії (за винятком уроджених), аномалій прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а також ковтальної, мовленнєвої та жувальної функції).

– Гепатити (якщо людина має тяжку форму вірусних гепатитів, що погано піддається лікуванню і хвороба супроводжується вираженим порушенням у роботі органів і систем).

– Захворювання органів зору (наприклад, анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон’юнктиви, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах).

– Хвороби органів слуху (глухонімота, стійка повна глухота на обидва вуха).

– Гострі форми захворювань нервової системи (наприклад, енцефаліт, хвороба Паркінсона, менінгіт, міопатія, люмбаго, розсіяний склероз, церебральна форма паралічу).

– Хвороби дихальної системи (хронічна форма бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ або важка форма бронхіальної астми).

– Патології сечостатевої системи (наприклад, гострий пієліт, хронічний первинний пієлонефрит, тяжкий нефротичний синдром, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефроз).

Перейти до вмісту