Трускавець приймав Єпархіальний фестиваль «Радуйся, Маріє!»

27 травня у Релігійно-просвітницькому центрі імені отця Івана Валюха парафії св. Миколая, що у Трускавці,  відбувся І Єпархіальний фестиваль-конкурс духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!», приурочений 30-літтю створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Організаторами фестивалю цього року стали Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ, Трускавецька міська рада та Релігійно-просвітницький центр ім. о. І.  Валюха.

У фестивалі взяли участь 174 учасники віком від 7 до 17 років, яких підготували 45 педагогів. Прибули до нас конкурсанти із міст Самбора, Старого Самбора, Дрогобича, Борислава, Стебника, селища Меденичі, сіл Вільшаник, Модричі, Доброгостів,  Улично. Трускавець був представлений трьома школами, Будинком учнівської творчості, Народним домом, школою мистецтв ім.Р.Савицького.

Розпочалось свято із молитви за Збройні сили України з подякою за їхню самовіддану працю. Далі до учасників фестивалю звернувся єпископ  Ярослав Приріз, який розповів про важливість та традиції почитання Богородиці у травні, а також благословив усіх учасників свята духовного мистецтва.

 Окрім перегляду конкурсних номерів, глядачі почули поради та рефлексії з акторської майстерності від члена журі Тетяни Лучейко. Змогли перезарядитись на зустрічі зі співаком Романом Скорпіоном, який дав рекомендації як керувати хвилюванням перед естрадою та відповів на чисельні питання юних вокалістів.

Під час церемонії нагородження учасників фестивалю привітав міський голова Андрій Кульчинський та голова комісії у справах молоді СДЄ УГКЦ о.Андрій Бунь, які подякували батькам, що привели своїх дітей на конкурс українського духовного мистецтва.

Журі визначило 4 Гран-прі: дует Ямелинець Соломії та Софії (вокал) м.Трускавець БУТ, Кушнір Єлизавета (вокал) м.Стебник БХЕТУМ, Гриценко Андрій м.Дрогобич ПДЮТ, Пішко Соломія (художнє читання) м.Самбір КЗ ЦПО «Язикаті хвеськи».

Завершилось дійство піснею «Україна переможе» у виконанні автора-співака Романа Скорпіона.

Гала-концерт фестивалю «Радуйся, Маріє!» відбудеться 10 червня о 16.00 на площі Незалежності у Трускавці.

Фоторепортаж з фестивалю можна переглянути на сторінці Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ за цим посиланням.

Перейти до вмісту