У Різдвяній родині колядує Трускавець!

“Ісусе Христе, світу Владико,

Терпів наш нарід горе велике.

Ти придивився і заступився,

Не дав упасти під хрестом”.

 (старовинна колядка)

20 січня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбувся VІІ Міський фестиваль церковних хорових колективів «У різдвяній родині колядує Трускавець». Глядачі змогли насолодитись родинною атмосферою різдвяних зустрічей та поринути у світ багатогранної духовної музики.

На фестивалі можна було вивчати повну антологію різдвяних піснеспівів: від древніх язичницьких колядок до сучасних авторських пісень. На будь-який смак — у народному, академічному та естрадному стилях. Та все ж найбільше були представлені традиційні церковні коляди.

Звично участь у фестивалі взяли хори

– храму Покрови Пресвятої Богородиці: хор «Бріо» (кер. Марта Зарицька-Пагута), дитячий хор «Гармонія» та хор «Благовість» (кер. Оксана Скочиляс-Петришин);

– храму св.прор.Іллі: хор «Щира молитва» (кер. Іван Гладкий), хор спільноти «Діти Марії» (кер.Міла Ружецька);

– храму св.Миколая: хор «Осанна» та родинний хор «Хвиля» (кер. Роксолана Мартинюк).

Родзинкою концерту став виступ новоствореного хору учнів СЗШ №1 «Cantemus» (кер. учень 9го класу Андрій Малащак).

Свою творчість дарували глядачам вихованці вокально-естрадного гуртка  БУТ Марія Петришин з піснею «На Різдво», Святослав Петришин, Віктор Мінчак та Назар Позняков з літературною композицією «Ішло Різдво в стражденну Україну».

Поки запрошені гості готувались до виступу, співала ціла церква коляди «Нова радість стала» та «Добрий вечір тобі». Учасники фестивалю почули безліч віншівок від парафіян храму, які линули від самого серця.

 Особливим теплом були сповнені авторські різдвяні пісні гості фестивалю заслуженої артистки України Світлани Весни. А хедлайнером концертної програми став молодіжний хор УКУ «Етерія» (кер. Олена Денис).

Унікальний колектив етноспіву подарував глядачам годинну програму складену із старовинних колядок. Також учасники хору привітали пароха храму Покрови о.Володимира з 25-літтям ієрейських свячень.

Особливу атмосферу святу додала його ведуча Марія Курищук, котра від усіх присутніх щиросердечно дякувала воїнам-захисникам за можливість мирної праці у тилу та оголосила, що фестиваль має благодійну мету – збір коштів на потреби ЗСУ. 

Це феєричне, по-справжньому родинне свято для трускавецької громади було організоване о.Володимиром Бондарчуком спільно з директоркою фестивалю Роксоланою Мартинюк.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту