Габчак Іван Миколайович

Габчак Іван Миколайович

29.06.1992-29.08.2014

Народився у с. Уличне

Лейтенант, командир взводу звукометричної розвідки, 55-ої окремої артилерійської бригади. Загинув від отриманого поранення під час виходу з Іловайського котла.

Народився у с. Уличне Дрогобицького району в родині Галини та Миколи Габчаків. Навчався в Уличненській школі; після закінчення вступив до Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, навчався на факультеті ракетних військ і артилерії.

Навчання було нелегким, адже основними предметами були вища математика та фізика. Здавання різноманітних нормативів, виїзди на полігони і казармений спосіб життя гартували характер юнака.

У 2014р., після закінчення магістратури Львівської Академії сухопутних військ Іван Габчак отримав вищу освіту за спеціальністю «Комлекси та системи озброєння і техніки ракетних військ і артилерії». Юного офіцера направили служити у військову частину А-1978 м. Запоріжжя командиром взводу звукометричної розвідки дивізіону арт розвідки частини.

Через декілька тижнів лейтенант Габчак був призначений командиром роти 55ОАБр та відправлений на фронт на Донецький напрямок.

20.08.2014 р. після кровопролитних боїв українські війська потрапили в оточення під Іловайськом. Іван одержав важке поранення обидвох ніг. Зранку 29.08.2014р., під час прориву з Іловайського котла -виходу по так званому «зеленому коридору»-важкопоранений лейтенант Іван Габчак загинув смертю Героя.

Похований у рідному селі Уличному 5.09.2014р. Краяни свято шанують пам’ять про нашого Героя: іменем Івана Габчака в Уличному названо вулицю; у сільському музейно-бібліотечному центрі облаштовано меморіальний куток Героя; в музеї «Дрогобиччина» в меморіальній кімнаті Героїв Небесної Сотні на стелі серед портретів загиблих за Україну Героїв також поміщено портрет Івана Габчака. Запамʼятаймо його таким -красивим, мужнім і навік 22- літнім…

Вічна пам`ять Івану Габчаку та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту