У Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ близько двохсот громадян вже скористались правом на податкову знижку за 2015 рік

Протягом дев’яти місяців поточного року в Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ близько двохсот громадян звернулось   з деклараціями про майновий стан і доходи щодо реалізації права на податкову знижку. За цей період відшкодовано платникам частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб в сумі майже  двісті тисяч гривень.

Фахівці Центру обслуговування платників надають практичну  допомогу  щодо заповнення декларації  про майновий стан і доходи. Хочемо звернути увагу, що повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати у 2015 році, можна ще протягом трьох місяців 2016 року, реалізувавши право на податкову знижку шляхом заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи.         

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом, пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання, страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення, суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита, суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.   

                                                                             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *