В Україні пропонують мобілізувати на війну правоохоронців: кого з них це торкнеться?

У Верховній Раді України розглядають можливість залучення на війну службовців правоохоронних органів, які мають досвід користування вогнепальною зброєю.

Про це йдеться у проєкті Закону України № 10209, який був зареєстрований 3 листопада 2023 року на офіційному сайті парламенту.

Законопроєкт містить поправки до законодавчих актів, спрямованих на “розумне” використання досвіду роботи осіб, які можуть бути викликані в період воєнного стану для підтримки бойової готовності військових підрозділів.

Головною метою законопроєкту є розширення можливості мобілізувати більше громадян з досвідом роботи на посадах, які передбачають використання вогнепальної зброї. Його також спрямовано на залучення до Збройних Сил України працівників правоохоронних органів на тимчасових умовах, включаючи ротацію призваних, які служать без перерви тривалий час.

Основні пропозиції, які містить цей законопроєкт:

  1. Залучення громадян у запасі до відновлення пошкодженої інфраструктури через війну або для підтримки різних секторів економіки під час воєнного стану, якщо вони не працюють або не займаються офіційною підприємницькою діяльністю.
  2. Можливість залучення осіб, які мають право на відстрочку, але мають досвід роботи у державних структурах на посадах, які передбачають використання вогнепальної зброї.
  3. Зміни щодо інформування посадових осіб про зміну місця проживання громадян, які були залучені до служби в умовах воєнного стану.
  4. Перегляд обмежень за віком для перебування на військовій службі у разі воєнного стану.

Цей законопроєкт зараз перебуває на розгляді в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умеров 4 листопада підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики. Концепція розрахована до 2028 року. Концепція повинна гарантовано задовольнити потребу ЗСУ в людському ресурсі під час війни, а також допомогти інтеграції в євроатлантичний безпековий простір та досягти взаємосумісності Збройних сил України зі збройними силами держав-членів НАТО.

Міністерство оборони України запустило проєкт з рекрутингу українців до лав Збройних сил України.

Перейти до вмісту