В Україні зможуть більше мобілізувати: оновлено наказ від Міноборони

В Україні оновили список хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби. Визначено місця служби обмежено придатних, спрощено вимоги ВЛК для десантників і морпіхів.

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ внесено і наказом Міністерства оборони від 18 серпня 2023 року № 490. Рішення набуло чинності  25 серпня. Також наказом № 456 внесено зміни, що передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

Зміни у ВЛК.

  • Міноборони оновило Розклад хвороб для оцінки придатності військовослужбовців.
  • Було деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних.
  • Щодо прийняття постанови ВЛК було уточнено про причинний зв’язок захворювання, травми, зокрема поранення, контузії, каліцтва, із проходженням військової служби та захистом.
  • Уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд.

Зміни у “спірних” статтях.

Раніше ВЛК могло приймати постанову “придатний до військової служби”, за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в. Тепер цю норму виключено, тобто за “спірними” статтями придатними визнаватимуть всіх.

Служба обмежено придатних.

Міністерство постановило, що військово-лікарська комісія може приймати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС).

Якщо військового визнали непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир частини перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду може направити його на ВЛК. Там будуть визначати придатність до служби за новою військовою спеціальністю.

Це визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженим Указом Президента від 10 грудня 2008 року № 1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення (наказ МОУ від 10 квітня 2009 року № 170).

Вимоги ВЛК для десантників і морпіхів.

Було послаблено вимоги до стану здоров’я для військовослужбовців Десантно-штурмових військ та морської піхоти в особливий період, а саме під час мобілізації та війни.

Перейти до вмісту