Витік стоків в санітарній зоні міста ліквідують своїми силами, а матеріали справи направлять а Поліцію СБУ та Прокуратуру області

Відповідні рішення прийняли на комісії з надзвичайних ситуацій (постійна комісія з питань ТЕБ і НС), де розглянули питання витоку стоків в санітарній зоні. Згідно розпорядження міського голови від 8 серпня в міській раді працювала комісія по питанню забруднення території та водойм в Парку, власне, сьогодні розглянули найсвіжіші відомості у цій справі.

Олексій Балицький, заступник міського голови повідомив учасникам засідання про висновки експертів, які були надані як відповіді на запити міської ради. Зокрема, свої висновки надала Держспоживслужба (колишня санепідемстанція): на момент обстеження насосної станції по викачуванні стоків готелю Женева в міську каналізаційну мережу виявлено, що станція знаходиться в неналежному стані: зруйновані споруди, обірвані кабелі електропостачання; відбувається скид ймовірно неочищених каналізаційних стоків у потічок парку.

Державна екологічна інспекція повідомила, що  (лист від 22.08): відносно ТОВ «Трускавецьінвест» розпочата процедура банкрутства. Як зазначив Олексій Балицький інспекція не надає оцінки чи роз’яснення по самій справі забруднення навколишнього середовища, пояснюючи, що підприємство визнане банкротом.  

ТЗОВ «Трускавецький водоканал» говорить, що після проведення обстеження виявили, що у Парковій зоні суворого санітарного режиму відбувається витік стічних вод з двох каналізаційних труб зі сторони ТОВ «Трускавецьінвест» (Санаторій «Женева»). На даний момент поводиться докладніше дослідження ситуації для встановлення порушників.

«Технічні умови, за інформацією водоканалу не містять схем підключення. Ця інформація є у нових містобудівних умовах з точками підключень. Маємо містобудівні умови від 03.06.2002 року і тут чітко зазначено, що підключення каналізаційних стоків виконане до діючого колектору санаторію «Женева». По наявній схемі водоканалу – всі каналізаційні стоки, які є по території «Женеви» вони зводяться в один магістральний трубопровід напроти Гранд-Готелю і далі йде по вулиці Роксолани», – наголосив Олексій Балицький, заступник міського голови.

Представник ТОВ «Трускавецьінвест» зазначив, що на сьогодні, каналізаційні стоки відкачуються нормально, система відремонтована. Однак ще один насос знаходиться в ремонті. Запевнив, що з їхньої сторони проблем не повинно бути.

«Витоки несуть серйозну загрозу родовищу, мешканцям та навколишньому середовищу. Ми маємо повне право вживати всіх заходів, щоб ліквідувати загрозу. Рішення комісії сумніву чи обговоренню не підлягає», – підсумував засідання Олексій Балицький.

Комісія вирішила, скерувати всі наявні матеріали до національної поліції м. Львова та СБУ та Прокуратури області, щоб встановити, хто ж таки, насправді порушив закон і так нашкодив місту. А, головне, до 30 серпня 2016 року ліквідувати джерело забруднення в Парковій зоні Трускавця: «ТЗОВ «Трускавецький водоканал» спільно з КП «Парк Курортний», інспекцією з благоустрою та представниками Національної поліції м. Трускавця вжити заходів щодо ліквідації витоків шляхом заварювання, тампонування, якщо потрібно демонтажу трубопроводів. Ліквідація витоків буде зафіксована на світлинах, про роботу служб будуть попереджені власники Женеви», – йдеться в рішенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *