Акцент – на екологічне партнерство влади та громадських організацій

Органічне та взаємовигідне партнерство – ось які мають бути принципи співпраці між органом місцевого самоврядування та громадськими організаціями і благодійними фондами. Про це говорилося на першому пленарному засіданні LXIIІ сесії Трускавецької міської ради, яке проходило сьогодні, 11 квітня.

Сесія розпочалася із депутатських запитів, які озвучили депутати Юрій Наконечний, Андрій Тріщук, Мар`яна Губицька, Андрій Кісак та Дмитро Данчишак. Вони стосувалися:

– звітності заступників міського голови та їхньої присутності на сесіях,

– звітів розпорядників бюджетних коштів та керівників комунальних підприємств,

– оплати праці педагогічних працівників за сімейні форми навчання (коли в режимі онлайн приймаються іспити від українських дітей, що перебувають за кордоном),

– створення оргкомітету для проведення поховань воїнів,

– здійснення заходів для оптимізації роботи ЦНАПу,

– виявлення винних у забрудненні річки Солониця на проміжку між питним озером та с. Станиля,

– просідання колодязя і підмивання фундаменту на Стуса, 10.

Із запитами розбиралися впродовж години часу, тож на розгляд питань порядку денного залишалося дві години. Обмеження часу пов’язане з тим, що присутні хотіли вшанувати пам’ять загиблого воїна-Героя Володимира Комоняка та взяти участь у похороні. Тож за 2 години встигли розглянути всі питання крім земельних, розгляд яких проводитиметься на ІІ пленарному засіданні у вівторок, 16 квітня.

Тривале обговорення було при розгляді пропозиції передати в оренду для БО «БФ «Голоси дітей» на 5 років приміщення колишнього РАЦСу на вул. Стебницькій. Перед депутатами виступила керівниця фонду Олена Розвадовська, котра розповіла про роботу благодійної організації, найважливіший аспект якої – психологічна та психосоціальна діяльність на благо дітей. Місія фонду – створення можливостей для дітей, а наміри фонду у Трускавці – започаткування тривалого партнерства з ОМС. Замість оплачувати оренду приміщення в комерційних установах краще залучені кошти вкласти в реновацію комунального майна громади, і робити співпрацю взаємовигідною.

Олена Розвадовська наголосила на тому, що для БО БФ «Голоси дітей» не є принциповим отримати в оренду саме приміщення колишнього РАЦСу, тож було обговорено інші варіанти. Найоптимальнішою виявилася пропозиція віддати в оренду частину приміщень Будинку учнівської творчості, які направду потребують значних капіталовкладень, і де є велика зелена зона та теж займаються діти. Тож дискусія виявилася доволі продуктивною, а прийняте рішення, як зазначив депутат, голова бюджетної комісії Анатолій Стародуб – «Соломоновим». Отже, «Голоси дітей» орендуватимуть приміщення в БУТі терміном на 5 років та покращуватимуть їхній стан, водночас проводячи свою основну діяльність, допомагаючи дітям місцевих мешканців та ВПО, причому абсолютно безкоштовно, тобто за грантові та донорські кошти.

Сесія підтримала затвердження цільової Програми покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУ НП України у Львівській області на 2024 рік, згідно з якою виділяється 1 050 000 грн., з яких 870 тис. піде на закупівлю автомобіля «Рено Дастер» для потреб Трускавецького відділення поліції. Решта грошей підуть на реєстрацію службового авто, на проведення оптоволоконного кабелю та інші дрібні речі для нашого відділення поліції.

Депутати підтримали намір вступу Трускавця до Асоціації органів місцевого самоврядування «Інноваційна платформа розвитку громад» та додали повноважень старостам сіл громади щодо реєстрації актів цивільного стану, зокрема видачі свідоцтв про смерть.

В оперативне управління ГО «Пожежне братство» передано пожежний автомобіль, на баланс Трускавецької громади – гідротехнічні споруди в с. Уличне, а будівлю колишньої дитячої лікарні площею 3 337,2 кв.м. внесено до Переліку першого типу об’єктів комунальної власності Трускавецької територіальної громади, що підлягають передачі в оренду на аукціоні. Є надія, що БФ «Карітас Трускавець» змінить на краще сумну історію цього об’єкта.

Депутати довго ламали списи довкола питання внесення змін до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2024 рік. Лікарня запропонувала план розвитку, який обійшовся б громаді в суму 23 491 180 грн. В результаті бурхливих дебатів цю суму було скорочено на 20,5 млн. грн. і вирішено, що в час війни економити повинні всі, а доутеплення фасадів може почекати.

Останнім на І пленарному засіданні сесії було розглянуто внесення змін до показників бюджету громади на 2024 рік. Зміни стосуються невеликих коштів в освіті, культурі, медицині, органах управління. Зокрема тим, хто вручає повістки військовозобов`язаним, придбають боді-камери.

Сесія продовжить свою роботу 16.04.2024 в 10.00.

Фото з сесії – тут.

Перейти до вмісту