УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області 

(СІМДЕСЯТ ПЕРША ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ СЬОМОГО   ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

від     17 березня 2020 року               № 1689

  

Про звернення депутатів Трускавецької міської ради

до Президента України та Верховної Ради України

 

            Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою уникнення загрози суверенітету та незалежності України у зв’язку з результатами засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року (м. Мінськ, Республіка Білорусь) , міська рада

                                                                                                                       В И Р І Ш И Л А :

  1. Скерувати звернення депутатів Трускавецької міської ради до Президента України та Верховної Ради України (додається).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ (І.Кенц-Березюк).

  

                                                                                        Міський голова                                                 А.Кульчинський

                                                                     Додаток

                                                                                       до рішення міської ради

                                                                                           № 1689 від 17.03.2020р.

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Трускавецької міської ради

до Президента України та Верховної Ради України

11 березня 2020 року у м. Мінську відбулося засідання тристоронньої контактної групи, за результатами якого другий Президент Леонід Кучма підписав, а голова офісу Президента України Андрій Єрмак погодив протокол. Відповідно до цього протоколу має бути створена так звана «консультаційна рада» за участі представників окупаційної адміністрації для «діалогу, консультацій і підготовки пропозицій стосовно проектів політичних і правових рішень для врегулювання конфлікту згідно з Комплексом заходів, зокрема стосовно проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей». Водночас за результатами засідання Росія і її окупаційні адміністрації не дають жодних реальних гарантій припинення вогню.

Звертаємо увагу Президента України та Верховної Ради України на те, що Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України20 лютого 2014 року. Росія окупувала та незаконно анексувала Крим, а також окупувала частину території Донецької та луганської областей, створивши там окупаційні адміністрації та незаконні збройні формування.

Верховна Рада України юридично визнала окупацію Росією частин Донецької та Луганської областей, які контролюються Збройними Силами Російської Федерації та окупаційною адміністрацією Російської Федерації законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року.

За час російської агресії та окупації загинуло понад 13 тисяч українців. Попри так звані «Мінські домовленості» Росія продовжує обстрілювати українську територію, вбиваючи і калічачи українських військових і цивільне населення.

В той самий час Росія далі вдає із себе «миротворця» і намагається через своїх маріонеток-представників окупаційних адміністрацій впливати на внутрішню політику України. Домовленості, схвалені головою офісу Президента України в мінську 11 березня 2020 року, фактично легалізують вплив окупаційних адміністрацій на ухвалення рішень стосовно проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України і на ухвалення законів України.

Вважаємо, що таке рішення голови офісу Президента України загрожує суверенітету та незалежності України.

Звертаємося до Президента України з вимогою дотримуватися Конституції і законів України та притягнути до відповідальності голову офісу Президента та інших посадових осіб України, причетних до ухвалення документів Тристоронньої контактної групи в м. Мінськ 11 березня 2020 року.

Звертаємося до депутатів Верховної Ради України діяти та ухвалювати рішення виключно в інтересах українського народу, який ви представляєте і забезпечити контроль за діяльністю посадових осіб.

Звертаємо увагу також на те, що рішення в Мінську було ухвалене і подальші заходи на виконання цього рішення заплановані в умовах пандемії коронавірусу у світі і запровадження в Україні заходів з протидії поширенню коронавірусу. В умовах епідемії люди не можуть контролювати владу, бо вимушені опікуватися своїм здоров’ям. А національні заходи з протидії коронавірусу, крім іншого, обмежують свободу мирних зібрань. В зв’язку з цим вимагаємо від Президента України та Верховної Ради України утриматися від будь-яких перемовин чи рішень, які стосуються національної безпеки, суверенітету чи територіальної цілісності поки суспільство не відновиться і не буде здатне контролювати владу.

                                                                                                        Секретар міської ради                              Н.Пономаренко

Залишити відповідь

Перейти до вмісту