Влада Трускавця стала на захист вимушено безробітних

 20 квітня відбулася позачергова сесія Трускавецької міської ради. Перед початком пленарного засідання депутати попрацювали в комісіях. Зокрема, засідали бюджетна та житлово-комунальна комісії, які опрацювали питання, що виносилися на сесію.

 На початку сесії з депутатськими запитами виступили депутати Андрій Остапчук (тема доступності Інтернету в Орові) та Михайло Малащак (тема зверхньої та неприпустимої поведінки окремих працівників державних контролюючих органів під час перевірок підприємців на предмет дотримання карантинних вимог). А міський голова Андрій Кульчинський привітав депутатів-іменинників, котрі нещодавно відзначили свій день народження.

 Сесія розглянула та підтримала три питання порядку денного. Перші два доповідала начальниця управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер. Вони стосувалися розгляду двох заяв ТОВ «Трускавецький водоканал» (про надання в оренду малоцінних необоротних матеріальних активів та основних засобів).

 Третій проєкт рішення зачитав депутат Андрій Остапчук. Мова про вимушено безробітних осіб (так зване «часткове безробіття»), котрі отримували кошти через центри зайнятості у зв’язку з вимушеним простоєм санаторіїв, готелів та інших закладів внаслідок карантинних обмежень. В січні-березні 2021 року ці люди залишилися без засобів до існування. І в цьому немає ні вини місцевої влади, ні вини власників чи керівників санаторно-курортних закладів. Держава чомусь не виконала своїх зобов’язань перед людьми, котрі через карантинні обмеження не змогли працювати.

 Але не винних треба шукати, а виправляти ситуацію й допомогти людям вижити в цей непростий час. Адже кілька місяців без зарплати і компенсацій можуть спровокувати соціальний вибух, – з такою думкою депутата Анатолія Стародуба погодилися всі присутні. Тож рішення ТМР № 676 щодо підтримки осіб з частковим безробіттям було підтримано без заперечень.

 Нижче публікуємо повний текст звернення Трускавецької міської ради

 «Звернення Президенту України Зеленському В.О., Прем`єр-міністру України Шмигалю Д.А. та народному депутату України Саламасі О.І.

 22 квітня 2020 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову за №306 (Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ №453 від 03.06.2020 №600 від 15.07.2020 № 191 від 10.03.2021) “Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19”, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Цією постановою визначено розмір та умови допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розрахунку на кожну годину, на яку працівникові скорочено робочий час. Ця допомога надається малим і середнім бізнесам на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення.

 Трускавець – це відомий курорт, який щороку приймає більше 200тис. відпочивальників на рік та є одним з найбільших платників консолідованого податку до бюджету України в районі, проте під час карантину курорт переживає не найкращі часи. У зв’язку з суттєвим збільшенням хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19 в Україні та Львівській області, зокрема, різкого зменшення потоку туристів на курорт Трускавець санаторно-курортні заклади міста страждають від критично низької наповненості туристами. Багато закладів призупинило діяльність повністю, або працюють з 10-20% наповненістю, що приносить значні збитки підприємствам та призводить до вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу працівників у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.

 Повідомляємо Вас, що прийнята Вами постанова показала свою ефективність та дала змогу підтримати працівників, у більшості з яких скорочення робочого часу становить 100%. Кошти, які були передбачені у 2020 році, щомісяця вчасно виплачувались Центрами зайнятості.

 Проте у 2021 році допомога по частковому безробіттю, передбачена   постановою КМУ №306, Центром зайнятості не надавалась. У січні-березні люди були залишені без засобів на існування та без інформації про дату надходження вищезгаданих коштів. Центр зайнятості поставив до відома всі підприємства, розіславши відповідні листи-роз’яснення, що фінансування наразі не передбачено, бюджет Фонду не затверджено, а затверджений лише тимчасовий кошторис видатків на 1-й квартал 2021 року. Це створює значну соціальну напругу в регіоні.

 Зважаючи на вищевикладене, враховуючи складне соціально-економічне становище громадян, які втратили зайнятість, Трускавецька міська рада звертається з проханням про продовження дії даної постанови та своєчасність виплат допомоги по частковому безробіттю. Ми просимо в жодному разі не припиняти дію постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 №306 зі змінами. Дати доручення компетентним органам виконавчої влади в найкоротші терміни профінансувати заборгованість, що виникла з початку поточного року».

Перейти до вмісту