Вакцинація триватиме

 У Трускавці станом на 17.05.2021 р. від коронавірусу щеплено вже 1140 осіб, в тому числі 120 – за минулий тиждень. Такі дані озвучив на щотижневій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді головний лікар КНП «Трускавецька міська лікарня» Ігор Стасик. Переважна більшість трускавчан щепилася вакциною «Astra Zeneca Covishield», але є й ті, що вакцинувалися «Pfaizer»`ом – біля двох десятків працівників Трускавецького відділу ДСНС та Державної пожежної рятувальної частини №7 м. Трускавця.

 Вакцинація дає свій ефект на загальнонаціональному рівні – кількість нових випадків COVID-19 зменшується. Для прикладу, за вчорашню добу в Україні виявлено тільки 2 136 нових випадків коронавірусу (одужало втричі більше – 6 869 осіб). Такі дані подає Міністерство охорони здоров`я України.

 У Трускавці за минулий тиждень виявлено тільки 4 нові випадки COVID-19, а всього активних коронавірусних хворих у Трускавецькій громаді – 19 осіб, з яких 1 перебуває на стаціонарному лікуванні в лікарні, а 18 лікуються вдома (амбулаторно).

 Міський голова Андрій Кульчинський, котрий щепився одним з перших у Трускавці ще 15 березня ц.р. і активно пропагує вакцинацію, наголосив на потребі посилення роз`яснювальної роботи серед населення для протидії міфам, котрі поширюють антивакцинатори. Він доручив головному лікареві Трускавецької лікарні посилити комунікацію з мешканцями громади та доносити їм правду про переваги вакцинації. Також міський голова заявив, що цінує вклад приватних медичних структур, котрі у Трускавці пропагують вакцинацію та захищають здобутки медичної реформи.

***

 А зараз в рамках посилення роз`яснювальної роботи подаємо важливу інформацію Міністерства охорони здоров’я України про вакцинацію.

 Якщо ви перехворіли на COVID-19 в безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений в такий спосіб, називається набутим природним.

 Але такий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше.

 Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.

 Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус.

 Тож навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 вам варто пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19.

 За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше – вже через 4 тижні після перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно!

Перейти до вмісту