Купимо «Валькірії» та інші БПЛА для потреб ЗСУ

Трускавецька громада з початку повномасштабної війни активно долучається до наближення Української Перемоги – як коштом місцевого бюджету, так і коштом окремих господарюючих суб’єктів. Цієї допомоги буде ще більше – на сьогоднішньому (17 серпня) засіданні профільної бюджетної комісії було розглянуто питання затвердження програми щодо закупівлі безпілотних літальних апаратів. 26 липня 2023 року депутатський запит з цього приводу подали депутати Анатолій Стародуб і Андрій Остапчук (обидва – з бюджетної комісії).

Два потужні БПЛА «Валькірія» загальною вартістю 740 тис. грн. для потреб аеророзвідки для 24 механізованої артилерійської бригади планують закупити протягом найближчих двох місяців. Приблизно на таку ж суму планується купити БПЛА і для інших структурних підрозділів ЗСУ. Отже, на сесію планують винести проєкти рішення щодо закупівлі БПЛА для потреб ЗСУ на суму 1,5 млн. грн. Голова бюджетної комісії Анатолій Стародуб чітко пояснив, чому це потрібно робити. Якщо БПЛА врятує навіть одне людське життя, то це вартує таких видатків, адже життя наших воїнів – безцінне.

Питання закупівлі БПЛА було обговорено наприкінці засідання бюджетної комісії. А перед тим комісія підтримала проєкт рішення «Про затвердження цільової Програми покращення матеріально-технічного забезпечення патрульної роти військової частини 3002 Національної гвардії України у місті Дрогобичі на 2023 рік». Мова про кошти на мультимедійний лазерний тир.

Також бюджетна комісія підтримала проєкти рішення «Про внесення змін до програми «Про ведення заходів із землеустрою на 2021-2025роки», затвердженої рішенням Трускавецької міської ради № 665 від 25.03.2021р.з внесеними змінами» та «Про списання безнадійної заборгованості по орендній платі» (стосується боргу колишньої обласної комунальної аптеки №267, яка розміщувалася на вул. Стебницькій, 66).

Окрім того на комісії заслухали доповідь заступниці начальника фінансового управління ТМР Наталії Корж щодо виконання бюджету громади за І півріччя 2023 року.

Два освітні питання, які доповідав начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, стосувалися харчування учнів. Безоплатним харчуванням будуть забезпечені діти пільгових категорій 1-11 класів (сироти, під опікою, зі статусом постраждалих від воєнних бойових дій, інваліди, з малозабезпечених, неповних та багатодітних сімей). Учні 1-4 класів, котрі не мають пільг, харчуватимуться за 50% вартості, решта фінансує міський бюджет.

Друге освітнє питання стосувалося інклюзивної освіти. Інклюзивні класи (по одному) відкриваються в міських школах №2 і №3, а також в трьох сільських школах (Доброгостівська, Уличненська, Станильська). Інклюзивні групи в дитсадках будуть в садочку «Диво» (с. Уличне) та ДНЗ «Сонечко» (м. Трускавець). Фінансування інклюзивних класів здійснюється за кошти держбюджету, інклюзивних груп в садочках – за кошти міського бюджету.

Перейти до вмісту