В рамках підготовки до чергової ХХХІІІ сесії Трускавецької міської ради 19 липня відбулося засідання двох профільних депутатських комісій: земельної (голова Юрій Наконечний) та бюджетної (голова Анатолій Стародуб).
Зранку працювала постійна комісія з питань землекористування, містобудування та благоустрою. Найбільше часу пішло на обговорення питання детального плану забудови території земельної ділянки на Бориславській, 9 (між «Укртелекомом» та будинком на дамбі). А більшість питань депутати підтримали на комісії без затяжних дискусій. Працювали оперативно, бо хотіли піти на похорон, щоб віддати шану загиблому Герою-трускавчанину Андрію Процику.
Після обіду попрацювала постійна комісія з питань бюджету, фінансів, підприємництва, комунальної власності та майна. Депутати підтримали на комісії звільнення від орендної плати за шкільні буфети, які орендарі орендують у відділі освіти Трускавецької міської ради у воєнний час. Причина зрозуміла – з початку війни школи Трускавецької громади не працювали в очному режимі, тож відповідно і буфети не працювали також.
На бюджетній комісії заслухали пропоновані зміни до показників бюджету громади на 2022 рік. Їх доповів начальник фінансового управління Микола Федоричак.
Видатки міської лікарні в розмірі 6 мільйонів 363 тисячі гривень – це плановані субвенційні кошти з держбюджету, котрі повинні були піти в цьому році на купівлю ультразвукової станції діагностики, хірургічного лазера, облаштування ПЛР-лабораторії. Невідомо чи у воєнний час вдасться реалізувати всі проєкти, проте не слід забувати, що коронавірус до кінця не подолано, і він повертається до Європи, тож ПЛР-лабораторія дійсно потрібна. Тим більше, що така лабораторія розрахована на виявлення не лише коронавірусу, але й інших збудників, зазначив голова комісії, лікар за фахом Анатолій Стародуб.
Депутати планують додати на потреби УЖКГіБ 633 тисячі гривень – ці кошти пішли б на поточні ремонти вулиць у селах нашої громади, зокрема на закупівлю гравію та щебеню.
Ще 47 тисяч гривень потрібно на містобудівну документацію на планований новий міський цвинтар в с. Станиля (недалеко від діючого).
І майже мільйон (959 тис. 600 грн.) планують дати на облаштування шкільних укриттів (вентиляція, другий евакуаційний вихід, закупівля будівельних матеріалів, світильників тощо). Поки що ще немає ясності в якому форматі розпочнеться новий 2022/2023 навчальний рік, проте готуватися до нього потрібно, і подбати про безпеку дітей також потрібно.
На закінчення роботи бюджетної комісії депутати за пропозицією начальника відділу паркування та благоустрою ТМР Володимира Кріля обговорили можливість закупівлі програмного забезпечення та обладнання для штрафування порушників правил дорожнього руху. Адже без цього навести лад на наших вулицях буде складно, або й зовсім неможливо. Ціна питання – 515 тис. грн. до кінця року. Володимир Кріль запевняє, що така інвестиція окупиться. Частина депутатів вважає, що спочатку потрібно організувати паркінги, а вже потім штрафувати порушників. Питання наразі лишається відкритим, і напевно потрапить вже аж на 31 сесію.