По черзі за імунітетом

 Сьогодні 75 пенсіонерів прийшли зробити щеплення до Трускавецького міського центру соціального обслуговування, де з 11:00 працювала мобільна бригада міської лікарні. До вибору трускавчан, якими опікується Терцентр, в наявності були три вакцини: Pfizer, AstraZeneca та CoronaVac. Для більшості – це була перша доза вакцини.

 Попередній запис здійснювали працівники Терцентру, які організували хід вакцинації для мешканців поважного віку. Олена Пилат, директорка Терцентру розповіла, що акція з вакцинації на базі закладу, відбулась на прохання самих мешканців, оскільки люди, яким за 70 не в змозі поїхати в центр вакцинації, який знаходиться в міській лікарні, вистояти чергу, самостійно заповнити анкету, вони, також, побоюються підхопити вірус, чи інші хвороби. Тож, для старшого покоління набагато зручніше прийти в Терцентр, де вже знайомі працівники, яким вони довіряють, правильно реагують на їхні потреби. Розуміючи своїх підопічних Олена Пилат запевнила, що в Терцентрі організовуватиметься і другий етап щеплення.

 Вакцинація в Трускавецькому міському центрі соціального обслуговування нічим не відрізнялась від тої, яка відбувається в лікарні. У черзі за імунітетом мешканці поважного віку заповнили анкети, з цим допомагали працівники терцентру, перед щепленням консультував лікар сімейної медицини Микола Вахнич. У приміщенні вистачило місця, аби розділити тих хто очікував і тих хто вже зробив щеплення. Самі пенсіонери дуже тепло відгукуються про організацію процесу та саму ідею зробити це на базі Територіального центру, адже усім так зручніше і, очевидно, безпечніше. Чимало людей погодились на щеплення через обмеження «червоної» зони, але багато таких, які знають, що це єдиний спосіб, якщо не захворіти, то перенести вірус в легшій формі.

 У Трускавці добре прижилась практика вакцинуватись на місцях. Таким чином щеплено від коронавірусу більшість колективів санаторно-курортних закладів та працівників комунальних підприємств. Виїзні мобільні бригади працюють і в селах. Минулого тижня щепились мешканці Орова (112 осіб). У четвер, 11 листопада запланований виїзд лікарів міської лікарні в село Уличне де також є багато охочих зробити щеплення на місці.

 «Ми бачимо, що така практика дає добрі результати, люди вакцинуються і всі ми маємо шанс на колективний імунітет. Мета незмінна – зберегти здоров’я, а то й життя, особливо мешканцям у поважному віці, які зараз напрочуд вразливі», – зазначив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця.

 Немає сумнівів, що імунізація в Україні призупинила хвилю захворюваності на коронавірус. У Трускавецькій громаді, до якої входять сім сіл, відсоток вакцинованих росте кожного дня і зараз сягає 46%.

Перейти до вмісту