МВС скасувало обмеження щодо кількості спроб складання практичних іспитів для отримання водійського посвідчення

Міністерство внутрішніх справ наказом № 443 внесло зміни до порядку приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. Зміни набрали чинності з дня, наступного після опублікування документа, тобто 1 серпня, інформує Головний сервісний центр МВС.

За інформацією МВС, скасування трьох спроб для складання практичного іспиту покликане знизити моральний бар’єр для кандидатів, мінімізувати потенційний корупційний ризик, утвердити орієнтованість на об’єктивну оцінку здібностей кандидата для керування транспортним засобом.

Що саме змінюється в прийманні іспитів у сервісних центрах МВС?

Оновились терміни, коли можна складати іспити повторно. Якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит у сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит призначається не раніше ніж через 10 календарних днів. Рахувати варто починаючи з наступного дня після невдалого складання іспиту. Тобто тепер є більше часу на повторення матеріалу або на додаткові заняття, аби підготуватись краще до наступної спроби, зауважили в Головному сервісному центрі МВС.

Також тепер для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки.

Якщо кандидат у водії не склав теоретичний іспит протягом одного року з дня видачі свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки, то така особа допускається знову до теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС після проходження теоретичної підготовки в навчальному закладі та підтвердження такої підготовки новим свідоцтвом про закінчення підготовки.

Якщо кандидат у водії не склав успішно практичний іспит протягом двох років з дня оформлення свідоцтва про закінчення практичної підготовки, то до наступного практичного іспиту в сервісному центрі МВС така особа допускається лише після повторного проходження обох курсів навчання: теоретичної та практичної підготовки.

Що залишається незмінним?

Алгоритм проходження навчання та складання іспитів у сервісних центрах МВС розділений на теоретичний модуль підготовки водіїв і на практичний модуль. Лише після проходження теоретичного курсу навчання та успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС можна розпочинати практичну підготовку за кермом автомобіля.

Можна змінювати навчальні заклади під час підготовки. Тобто теоретичний курс можна пройти в одному місті, а потім, переїхавши в інший населений пункт, наприклад, пройти практичне навчання в іншій автошколі. Також у різних сервісних центрах МВС можна складати теоретичний і практичний іспити – де людині зручно.

Варто також додати, що теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії допустив більше двох помилок у відповідях.

Практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водінні:

– допустив більше трьох типових помилок;

– створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно небезпечній ситуації або ДТП;

– відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно небезпечної ситуації або ДТП.

Перейти до вмісту