В Україні створять Службу військових капеланів: Рада підтримала закон

 Військові капелани отримають статус військовослужбовців. Парламент ухвалив Закон України «Про Службу військових капеланів», який передбачає законодавче закріплення статусу військових капеланів як військовослужбовців. «За» проголосував 291 народний депутат.

 Документ визначає принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства, її структура, порядок підпорядкування та загальна чисельність. Також закон надає капеланам гарантії соціального захисту. Наразі вони працюють за трудовими договорами з окремими військовими частинами. І хоч перебувають на лінії фронту, але не мають права на отримання статусу УБД.

 Служба військового капеланства буде окремою структурою у складі Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та інших формувань. Вона підпорядковуватиметься командуванню. Законодавством запроваджуються квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави; передбачається створення Міжконфесійних рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони України та Міністерстві внутрішніх справ України.