Стартував потужний промоційний захід – Міжнародний конкурс вокалістів «Пам`яті Мусліма Магомаєва»

 2 грудня у Трускавці стартував ІV Міжнародний Конкурс вокалістів «Пам’яті Мусліма Магомаєва». Це потужний промоційний захід, котрий рекламує Трускавець, культуру, оперне мистецтво, шукає молоді таланти і дає їм путівку в життя, сприяє зміцненню українсько-азербайджанської дружби.

 Унікальність конкурсу полягає в тому, щоб виявити та відкрити музичній громадськості України та світу вокалістів, які однаково вправно співають і оперу, і естраду. У двох відбіркових турах конкурсанти виконують академічний (оперний) репертуар для власного голосу і естрадну пісню Мусліма Магомаєва. Обов’язковим конкурсним твором є українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» з репертуару Мусліма Магомаєва. Відбіркові прослуховування розпочалися сьогодні, 3 грудня, в залі Народного дому міста Трускавця.

 Також 3 грудня журналісти провідних українських та азербайджанських видань, котрі приїхали висвітлювати конкурс вокалістів, зустрілися з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським. Годинна розмова виявилася цікавою, змістовною та корисною, адже спілкувалися не лише про конкурс та українсько-азербайджанські зв’язки, а й про два нещодавні рекорди, зафіксовані у Трускавецькій громаді (найдовша вулиця в Україні та музичний сквер), про цілющі води та особливу ауру курортної столиці України, про нові туристичні продукти та нові можливості для Трускавця в пост-пандемічний період.

 Вже вчетверте Трускавець привертає увагу азербайджанців всього світу та поціновувачів творчості великого азербайджанського співака-шахіда Мусліма Магомаєва як приязне місто, котре дарує здоров`я і пропонує чудовий відпочинок. Конкурс вокалістів вже другий рік поспіль проходить виключно за спонсорські кошти. Цьогоріч в конкурсі беруть участь 18 професійних співаків та співачок віком від 16 до 40 років, що мають спеціальну музичну освіту, та студенти музичних вишів та коледжів. Географія представництва є досить широкою: Україна, Азербайджан, Казахстан та Китай. Конкурс є дипломатичною мультикультурною платформою для співпраці України та Азербайджану.

 Організатори Конкурсу: Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова) і Трускавецька міська рада (міський голова Трускавця Андрій Кульчинський). Конкурс проходить за підтримки Міністерства культури України, Посольства Азербайджанської Республіки в Україні та Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні Ельміри Ахундової, Державного комітету Азербайджанської Республіки по роботі з діаспорою, Міжнародного товариства україно-азербайджанської дружби ( Голова Козицький Степан Зіновійович).

 Міжнародний конкурс вокалістів «Пам`яті Мусліма Магомаєва» триватиме у Трускавці до неділі, 5 грудня, і завершиться гала-концертом в Палаці культури імені Шевченка та нагородженням переможців (початок о 13.00).